formularz

W jaki sposób szybko rozliczyć PIT-U 37 drogą internetową

Gotówka
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Większość płatników w trakcie rozliczenia się za miniony rok podatkowy wypełnia deklarację PIT-37. Nie każdy jednak wie, że formularz może wypełnić totalnie nieodpłatnie i też bez żadnych opłat przesłać go do Urzędu Skarbowego. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. Jak to zrobić?

Nie zapomnij rozliczeniu się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelki zdobywany prawnie profit, bez względu na to czy jest to dochód z pracy zawodowej, z renty lub też z emerytury musi zostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.

Porządny program do wypełniania zeznań podatkowych pomoże nam uniknąć wielu błędów

podatki
Źródło: pixabay.com
Bardzo wiele osób ciągle ma kłopoty z właściwym uzupełnianiem formularzy podatkowych. Można to zrozumieć, gdyż prawo podatkowe bywa bardzo zagmatwane i nieustannie się zmienia, a zatem ciężko za nim nadążyć. Niestety każdy podatnik sam jest odpowiedzialny za własne pomyłki.

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

obliczanie podatków
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy podatnik winien wiedzieć, że do kwietnia każdego roku ma czas, aby oddać coroczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych, a więc rozliczenie PIT.

Dokonując corocznych wymaganych rozliczeń ze skarbówką od wielu już lat opieramy się na na dobrych, pewnych programach do rozliczania przychodów

Księgowość, finanse
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Mają one bardzo ogromną masę entuzjastów, dla których każdy jeden inny sposób rozliczania nie jest rozważany, ponieważ tylko e pity nie sprawiają im jakichkolwiek problemów.

Ważkie druki oraz zaświadczenia ZUS

jakieś dokumenty
Autor: Gunnar Bothner-By
Źródło: http://www.flickr.com
W ZUSie często powinnyśmy składać różne znaczące dokumenty, zaświadczenia bądź druki. Z pewnością pożądane byłoby dowiedzieć się co znaczą indywidualne z nich, ponieważ każdy druk składa się w innej sprawie i innej sytuacji. Dowiedzmy się także, jak na przykład wypełniać poszczególne deklaracje, połączone chociażby z taką kwestią, jak podatek vat.

Ochraniaj swój znak towarowy – nie zapomnij o jego zgłoszeniu

Znak towaroy
Autor: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Źródło: http://www.flickr.com
Znak towarowy pozwala na rozróżnienie wyrobu czy usługi. Jest to szalenie ważny element w licznych branżach. Lecz trzeba pamiętać o powzięciu konkretnych działań, które mają na celu prawną ochronę wskazanego elementu. W dalszym fragmencie artykułu zostaną zademonstrowane podstawowe wiadomości dotyczące rejestracji opisywanego znaku. Jest tak bowiem, że wcale nie będzie to takie łatwe.
Syndicate content