informacje

Czy zaznaczymy w jaki sposób chronione są nasze adresy?

baza danych
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com
Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, albo telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęliśmy? Jeśli tak, to może to być dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie wchodzimy na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zainteresowani, dodajemy własne dany żeby móc dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas jasne i zrozumiałe. Ale czasami jest tak, że bez naszej świadomości dany zakład sprzedaje informacje kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co inne firmy również mogą nawiązać z nami kontakt.

Uniwersalny system ochrony informacji ISO 27001

dokumenty
Autor: Lyn Lomasi
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce jest dużo aktów prawnych, które dotyczą ochrony danych. Dla wielu grup zawodowych są wymagania dotyczące tajemnicy zawodowej, która nakazuje zapewnienie określonym danym należytej ochrony. Brak spełnienia tych obowiązków może być powodem efektów prawnych.

Jakiego rodzaju działania powiązane są z reklamowaniem przedsiębiorstw w sieci

szkolenie
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach dużo firm promowanych będzie w internecie. Dzieje się tak toteż, że sporo konsumentów korzysta dzisiaj ze stron internetowych, a poza takim internet będzie podstawowym źródłem wiadomości na temat rozmaitych produktów i usług.

Inwestowanie na GPW - wskazówki dla początkujących

inwestycje
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych jest osiągalne dla każdego. Nawet jeśli jesteś jednostką początkującą, zdołasz dowiedzieć się, jak inwestować na giełdzie. Wystarczy jedynie nieco samozaparcia oraz dążenia do wiedzy, żeby efektywnie rozpocząć grać na giełdzie i zarabiać. Jedną z najistotniejszych rzeczy, o jaką koniecznie powinno się zadbać, jeżeli chcemy grać na giełdzie, jest pozyskanie wiedzy na temat jej działania. Bez tego nawet nie mamy co testować swoich sił w grze na giełdzie.

Deklaracje fiskalne - kreowanie ich za pośrednictwem sieci www

praca przy podatkach online
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dla każdego człowieka rozpoczęcie roku kalendarzowego kojarzy się z niezbędnością złożenia deklaracji skarbowej. Nie sposób ukryć, że wykonanie jej samodzielnie jest raczej skomplikowane i wymaga stosownej wiedzy.

W obecnych czasach musimy mieć dobre konto bankowe

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesna gospodarka opiera się na kilku fundamentach. Jej fundamentem jest wymiana handlowa. Każdy podmiot - czy to firma czy gospodarstwo domowe - coś kupuje czy sprzedaje. Aby obrót gospodarczy był realny konieczne są środki pieniężne. W rozwiniętej gospodarce większa część z nich powinna pochodzić z działalności biznesowej a w wypadku osób fizycznych z wynagrodzenia za pracę czy oszczędności.

O tych standardowych i tych niebanalnych formach reklamy outdoorowej - skondensowany przewodnik

reklama na ścianie budynku
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Początki reklamy sięgają podobno czasów starożytnych, lecz dopiero wynalazek Gutenberga okazał się momentem zwrotnym. Dzisiaj z ogromnym sentymentem spoglądamy na afisze z początku ubiegłego stulecia i jednocześnie pytamy, jak wyglądałyby ulice naszych miasteczek bez barwnych tablic. Przeciętny obywatel przypuszcza, że z każdym rokiem przybywa billboardów czy telebimów, ale świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że postępu niepodobna zatrzymać.

Sprawdź co to jest Big Data, a także w jaki sposób przechowywać swoje dane w chmurze

przechowywanie danych
Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Branża informatyczna w oka mgnieniu się ewoluuje. Na sklepowych szafkach dostępne są rozmaite, nowatorskie urządzenia, które pozwalają na przeprowadzanie szeregu operacji. Warto tymczasem wiedzieć odnośnie tego tematu coś więcej, niż tylko to, że jesteśmy w stanie zakupić bajerancki komputer. Sporo marek działa w sieci, jest to spowodowane szczególnie tym, iż kontrahenci każdego dnia mnóstwo rzeczy załatwiają wirtualnie.
Syndicate content