informacje

Czy zaznaczymy w jaki sposób chronione są nasze adresy?

baza danych
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com
Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, albo telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęliśmy? Jeśli tak, to może to być dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie wchodzimy na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zainteresowani, dodajemy własne dany żeby móc dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas jasne i zrozumiałe. Ale czasami jest tak, że bez naszej świadomości dany zakład sprzedaje informacje kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co inne firmy również mogą nawiązać z nami kontakt.

Uniwersalny system ochrony informacji ISO 27001

dokumenty
Autor: Lyn Lomasi
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce jest dużo aktów prawnych, które dotyczą ochrony danych. Dla wielu grup zawodowych są wymagania dotyczące tajemnicy zawodowej, która nakazuje zapewnienie określonym danym należytej ochrony. Brak spełnienia tych obowiązków może być powodem efektów prawnych.

Jakiego rodzaju działania powiązane są z reklamowaniem przedsiębiorstw w sieci

szkolenie
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach dużo przedsiębiorstw promowanych jest w internecie. Dzieje się zarówno dlatego, iż wiele konsumentów korzysta obecnie ze stron internetowych, a poza takim internet jest podstawowym źródłem informacji na temat różnych produktów i usług.

Inwestowanie na GPW - wskazówki dla początkujących

inwestycje
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych jest dostępne dla każdego. Nawet jeżeli jesteś jednostką początkującą, możesz dowiedzieć się, w jaki sposób inwestować na giełdzie. Wystarczy tylko trochę samozaparcia oraz dążenia do wiedzy, aby skutecznie począć grać na giełdzie i zarabiać. Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką koniecznie należy zadbać, jeśli chcemy grać na giełdzie, jest pozyskanie wiedzy na temat jej działania. Bez tego nawet nie mamy co próbować swoich sił w grze na giełdzie.

Deklaracje fiskalne - kreowanie ich za pośrednictwem sieci www

praca przy podatkach online
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dla każdego człowieka rozpoczęcie roku kalendarzowego kojarzy się z niezbędnością złożenia deklaracji skarbowej. Nie sposób ukryć, że wykonanie jej samodzielnie jest raczej skomplikowane i wymaga stosownej wiedzy.

W obecnych czasach musimy mieć dobre konto bankowe

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesna gospodarka opiera się na paru fundamentach. Jej fundamentem jest wymiana handlowa. Wszelki podmiot - czy to zakład pracy czy gospodarstwo domowe - coś kupuje albo sprzedaje. Żeby obrót gospodarczy był możliwy niezbędne są środki pieniężne. W zdrowej gospodarce większość z nich powinna wywodzić się z działalności gospodarczej a w wypadku osób fizycznych z wynagrodzenia za pracę bądź oszczędności.

O tych standardowych i tych niebanalnych formach reklamy outdoorowej - skondensowany przewodnik

reklama na ścianie budynku
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Korzenie reklamy sięgają podobno czasów starożytnych, ale dopiero wynalazek Gutenberga okazał się przełomowy. Teraz z dużym sentymentem spoglądamy na afisze z początku XX stulecia i przy okazji pytamy, jak prezentowałyby się ulice naszych miejscowości bez kolorowych tablic. Szary obywatel sądzi, że z każdym miesiącem przybywa billboardów i telebimów, ale dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, że postępu nie sposób zatrzymać.

Sprawdź co to jest Big Data, a także w jaki sposób przechowywać swoje dane w chmurze

przechowywanie danych
Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Branża IT w oka mgnieniu się rozszerza. Na sklepowych szafkach dostępne są różne, pionierskie urządzenia, jakie pozwalają na realizowanie szeregu operacji. Ważne jest, aby jednak wiedzieć odnośnie tego tematu coś więcej, aniżeli tylko to, iż możemy zakupić wypasiony przenośny komputer. Bardzo dużo marek działa w sieci, jest to podyktowane głównie tym, że użytkownicy każdego dnia coraz więcej rzeczy załatwiają wirtualnie.
Syndicate content