dokumenty

Im więcej mamy faktur tym lepiej spisze się u nas elektroniczny obieg faktur

Autor: iStock.com
Kiedy przedsiębiorstwo korzysta z papierowych faktur, to mają one trafić wpierw do osoby, która zakupiła dany produkt lub usługę, żeby ona je opisała, następnie do przyjęcia przez prezesa, a dopiero na końcu do księgowości, gdzie są wpisywane do rejestru.

W tym momencie kup przenośniki wałkowe oraz regały jezdne, a już wkrótce przekonasz się jak uprości to funkcjonowanie firmy

Archiwum dokumentów
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach w każdej firmie wymagane jest składowanie wszystkich dokumentów. Jest to ważne w szczególności ze względów związanych z księgowością i rozliczeniami. Ciężko jednak zbierać tony papierów w archiwach, które z pewnością w sporej części zakładów pracy i tak zapełnione są po brzegi.

W jaki sposób szybko rozliczyć PIT-U 37 drogą internetową

Gotówka
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Większość płatników w trakcie rozliczenia się za miniony rok podatkowy wypełnia deklarację PIT-37. Nie każdy jednak wie, że formularz może wypełnić totalnie nieodpłatnie i też bez żadnych opłat przesłać go do Urzędu Skarbowego. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. Jak to zrobić?

Wypełnianie PIT-ów nie musi być czasochłonne! Internet oraz przydatne pragramy, dzięki którym skutecznie uporamy się z deklaracją PIT

deklaracja podatkowa
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy przychodzi czas dostarczania PIT-ów, zastanawiamy się jak najszybciej dopełnić niezbędnych formalności. Istnieje kilka sposobów na to, żeby nie musieć stać w kolejce w urzędzie a także zdążyć przed terminem dostarczenia deklaracji. Niektórzy z nas mają trudności z wypełnieniem deklaracji PIT. Z pozoru proste zadanie może zakończyć się wieloma pomyłkami.

Archiwizacja i standaryzacja danych - wspaniałe wyjście dla wszelkiej firmy

dokumenty w archiwum
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Archiwizacja danych to doskonałe wyjście dla każdej firmy, jakiej zależy na bezpieczeństwie oraz skuteczności w firmie. Jeśli w Twojej firmie znajduje się masa danych, zgłoszeń czy też innych ważnych dokumentów, które są niezorganizowane oraz nie wiesz, co z nimi uczynić to archiwizacja danych niewątpliwie będzie dla Ciebie wybornym rozwiązaniem.

Profesjonalne teczki firmowe dla każdej firmy oraz przedsiębiorstwa

reklama na wieżowcu
Autor: warrenski
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby firma odpowiednio prosperowała, nie wystarczą tylko odpowiednie efekty w sprzedaży bądź wyborne kontakty z Klientami. Liczy się też prezentacja firmy i jej właściwy wizerunek.

Ważkie druki oraz zaświadczenia ZUS

jakieś dokumenty
Autor: Gunnar Bothner-By
Źródło: http://www.flickr.com
W ZUSie często powinnyśmy składać różne znaczące dokumenty, zaświadczenia bądź druki. Z pewnością pożądane byłoby dowiedzieć się co znaczą indywidualne z nich, ponieważ każdy druk składa się w innej sprawie i innej sytuacji. Dowiedzmy się także, jak na przykład wypełniać poszczególne deklaracje, połączone chociażby z taką kwestią, jak podatek vat.

Elektroniczny podpis niezbędny w działalności przedsiębiorstw.

dokumenty do podpisania
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Podpis elektroniczny to narzędzie identyfikujące uczestników przepływu dokumentów elektronicznych i służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, z reguły jest składany przy pomocy specjalnej karty procesorowej albo tokena USB i oprogramowania służącego do składania e-podpisu. Dane w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym sprawdzanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są analogiczne pod względem skutków prawnych dokumentom oznakowanym podpisami własnoręcznymi.

Rozporządzenie REACH troszcząc się o ochronę atmosfery i stan zdrowia człowieka nadzoruje, rejestruje i analizuje chemikalia używane przez przedsiębiorstwa

Firma spedycyjna, która dba o środowisko
Autor: iStock
Źródło: iStock
REACH to przepis Państwa Członkowskich w celu ochrony środowiska czy też stanu zdrowia człowieka przed zagrożeniami, jakie mogą tworzyć surowce chemiczne. Zarządzenie to także upowszechnia opcjonalne metody oceny zagrożeń kreowanych przez tworzywa chemiczne w celu testów na zwierzakach.
Syndicate content