Kredyt konsolidacyjny hipoteczny- po co

7 października 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Posiadasz kilka kredytów. Mieszkasz w nowym domu, zamarzył wam się nowy samochód, dziecko poprosiło o nowy komputer… Jednak z biegiem czasu pamiętanie o tych wszystkich datach spłacania rat staje się uciążliwe.

Zastanów się wówczas nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. W dodatku rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat.

oszczędzanie pieniędzy

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Dodatkowo, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny kredyt konsolidacyjny oraz gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę , krótki czas, i na pewno na dużo gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym wypadku nie żąda zabezpieczenia.

polskie banknoty

Autor: money pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre strony kredytu hipotecznego? Kredyt spłacamy w jednym banku, przez co przy pilnowaniu daty staniemy się dla banku pewnym klientem.

W miejsce kilku, przeważnie niejednakowych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Niestety wraz z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Tym samym mimo, iż posiadamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla osób które nie radzą sobie ze spłatą rat, w dalszym ciągu jest to zachęcająca oferta.

Jeśli znajdujący się tutaj artykuł Cię intryguje, to kliknij ten link – zobaczysz tam użyteczny serwis, który na pewno uznasz za godny uwagi.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, więc jeżeli żywimy przekonanie, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, powinniśmy koniecznie negocjować je z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.