Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozliczenie z urzędem fiskalnym weź się od razu.
dokumenty podatkowe
Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com
Choć masz na to jeszcze wiele czasu, gdyż deklarację musisz oddać do 2 maja 2017 roku, lecz nie czekaj na ostatni dzwonek (zwłaszcza, kiedy możesz otrzymać zwrot podatku). Wskazane jest przedtem gruntownie stwierdzić: co, na jakiej bazie i w ramach którego limitu masz prawo odliczyć w PIT za rok 2016 - tutaj - bo dzięki temu można zaoszczędzić. Unikniesz również pośpiechu a także zdenerwowania, a to może być przyczyną kosztownych błędów czy też pomyłek. Tłumaczymy, jak wypełnić pit za 2017 online kroczek po kroczku.Przy wypełnianiu deklaracji rocznej nieodzowny będzie PIT-11, jaki musisz pozyskać od swojego chlebodawcy (lub zleceniodawcy). Jeżeli w ciągu roku wykonywałeś pracę w paru punktach, musisz skompletować pity od wszelkich chlebodawców. Mieszczą one dane dotyczące dochodów, kosztów ich uzyskania oraz pobranych w przeciągu roku przedpłat jak też składek - sprawdź wiecej o pitach.

Zacząwszy od stycznia 2015 wiążą nowe wzory formularzy skarbowych PIT-37, PIT-36L, PIT-39 jak też aneksów PIT-D oraz PIT-O. PIT 37 wypełniasz, jeśli dostawałeś np. uposażenia z tytułu umowy o pracę. Rozpocznij od zebrania informacji o swoich dochodach a także pobranych zaliczkach. Gdy jesteś pracownikiem etatowym, pracowałeś na umowę zlecenie bądź o dzieło, winieneś uzyskać od pracodawców formularz PIT-11.

obliczenia podatkowe
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
U samej góry blankietu wpisujesz swój numer PESEL lub NIP.

PESEL będzie dla jednostek, które nie prowadzą działalności gospodarczej jak też nie będą objęte podatkiem VAT.

NIP jest dla pozostałych osób - dla przykładu płatników podatków, składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne. W poz. nr 5 wpisujesz rok 2016. W internecie odnajdziesz program pit - tekst o pitach 2016 - dzięki jakiemu dostarczysz deklarację przez internet.