Już niedługo niejeden Polak będzie zmuszony złożyć zaświadczenie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem proste

Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie dokumentu PIT asocjowało się Polakom z całkowitym snem. Zbytnio długie ogonki do okienka i konieczność wypełniania dokumentu odręcznie powodowały, że ludzie irytowali się zaledwie na samo słowo PIT.
dokumenty podatkowe
Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj szczęśliwie jest już dużo łatwiej. Skrócono te PIT-y, które składają ludzie, którzy nie posiadają firmy. Uzupełnienie takiego dokumentu zajmuje dziś maksymalnie kilkanaście minut.

Na dodatek w internecie jest mnóstwo programów, które ułatwiają życie. Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój laptop odpowiednią aplikację. Pomoże nam to bezproblemowo uzupełnić PIT - więcej o rozliczeniu pit. Podkreśli wszelkie potrzebne komórki i sama policzy odpowiednie rubryki.Wysłanie PIT2016 do tej pory nie było tak proste. Następnym atutem jest fakt, że wszelkie formularze możemy wysłać online i nawet nie musimy się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, więc możemy zasnąć bez stresu i w ogóle nie martwić się kolejkami w urzędzie. Możemy dokument wypisać i wysłać siedząc sobie na kanapie i popijając gorącą kawę. Trzeba tylko wcześniej dowiedzieć się jaki typ PIT-u powinniśmy wypełnić.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ jeżeli wyślemy niewłaściwy dokument, to na sto procent fiskus będzie do nas dzwonić i poprosi o kolejne uzupełnienie następnego PIT-u - rozliczanie pit online.