Formy finansowania naszych marzeń

15 października 2018 Działalność gospodarcza
Na rynku dostępne są różne formy finansowania naszych marzeń, projektów prywatnych i firmowych. Kredyt hipoteczny to kredyt, którym można sfinansować: budowę domu, nabycie mieszkania lub domu, zakup działki budowlanej, remont, rozbudowę domu lub mieszkania. Wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, więc daje szansę rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania.

Skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com
Banki wybierają taki okres kredytowania, który zapewnia nam wysokość miesięcznej raty (zobacz przejdź dalej) dostosowaną do naszych możliwości finansowych. Kredyt zabezpieczany jest nieruchomością. Kupno mieszkania na kredyt to idealny koncept na lokatę kapitału – można zaciągnąć kredyt, zakupić mieszkanie, wynająć tak, by samo się finansowało, a następnie w kolejnych latach stać się niezależnym właścicielem mieszkania wolego od jakichkolwiek zobowiązań.

W razie wątpliwości warto zgłosić się do obiektywnego doradcy kredytowego, który przeprowadzi diagnozę potrzeb klienta, dokona przeglądu ofert wszystkich banków oraz podpowie, które kredyty Myślenice będą dla nas najbardziej wskazane. Kredyt (hiperłącze do serwisu) gotówkowy to dalsza forma uzyskania potrzebnych pieniędzy. Zazwyczaj banki do określonej kwoty nie wymagają poręczenia. W przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są uzyskiwane dochody tudzież poręczenia innych osób, natomiast wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt.

Aby kredyt gotówkowy był korzystny warto wnikliwie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe oraz możliwe odsetki. Jeżeli mamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty za meble czy samochód nie zaszkodzi zastanowić się nad ich konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny poświęcony jest na spłatę wszystkich dotychczasowych zobowiązań, takich jak np. kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki w koncie osobistym. Po podpisaniu umowy, mamy szansę na nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Krótko mówiąc zamiast kilku, na ogół różnych rat, mamy jedną ratę, którą możemy łatwiej spłacić. Kredyt zabezpieczany jest hipoteką.