Jakie wymagania trzeba spełnić, by mój ubiegać się o kredyty dla firm? Co poleca się o nich wiedzieć?

21 listopada 2022 Działalność gospodarcza
Prowadzisz działalność gospodarczą i planujesz zaciągnięcie kredytu dla firm? Dowiedz się, o czym wypada pamiętać. Kredyt inwestycyjny dla firm zaciągany jest przez osoby prowadzące własną działalność po to, by pokryć określone inwestycje, które mają zwiększyć lub utrzymać na dotychczasowym poziomie wysokość majątku firmy. Przede wszystkim trzeba wybrać bank, z którym rozpoczniemy kooperację.

kredyt

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej taki bank, który nie oczekuje płacenia za rozpatrzenie naszego wniosku kredytowego. Istotną kwestią jest także to, jak duża jest prowizja dla banku. Następnie powinno się przyjrzeć się kwestii związanej z oprocentowanie. Zazwyczaj oferowane jest zmienne oprocentowanie. By otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm z reguły trzeba dysponować wkładem własnym, który czasem musi wynosić nawet 30% wartości inwestycji – . Po podjęciu decyzji co do banku, jesteśmy zobligowani złożyć konkretne podanie i załączyć wszystkie wymagane dokumenty.

Czy zaintrygowała Cię autorska strona internetowa? Szalenie mi miło. Fantastycznie będzie, jeżeli stracisz jeszcze sekundę, żeby napisać swoją opinię.

Zazwyczaj wymagane jest przedstawienie kosztorysu inwestycji. Wypada zaznaczyć, że przedsiębiorcy nie są tak wiarygodnymi klientami dla banków udzielających kredytów jak osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Osoby prowadzące własną firmę i starające się o pożyczkę, są przez bank dużo dokładniej sprawdzane. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny dla firm to przede wszystkim znaczące jest to, jak długo firma działa na rynku.

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem staż musi wynosić dwa lata, czasem wystarczy, że wynosi 18 miesięcy, w niektórych bankach tylko rok. Zdarzają się banki, które są skłonne podjąć rozmowę z przedsiębiorcą, który ubiega się o kredyt hipoteczny dla firm, po trzech miesiącach od momentu otwarci firmy – zobacz kompletną ofertę na tej stronie. Chodzi o to, że bank nie ma jak ocenić zdolności kredytowej działalności gospodarczej, która dopiero została założona. Bank będzie oczekiwał, że przedsiębiorca przedstawi dochody z ostatnich dwóch lat – bieżącego oraz ostatniego. Niektóre banki chcą zapoznać się z dochodami z trzech ostatnich lat.