Jakie korzyści płyną z rozliczania pitów drogą elektroniczną

1 maja 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Nikogo nie trzeba przekonywać do plusów elektronicznego składania zeznania rocznego. W zaciszu domowym, wygodnie, a co ważne, bez wizyt w urzędzie skarbowym, bez stania w kolejce do okienka pocztowego spełnimy nasz coroczny obywatelski obowiązek.

Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze nie tak dawno używaliśmy papierowych wersji, które uzupełnialiśmy ręcznie. Ta metoda coraz częściej nie jest stosowana, ponieważ pojawiły się programy do składania pit online. Obecnie PIT-y możemy w szybki sposób wypełnić samodzielnie, bez wychodzenia z domu – przekonaj się PIT 2015. To łatwe, należy tylko posiadać internet i postępować krok po kroku z objaśnioną na stronie instrukcją.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię podnoszona w tym miejscu kwestia, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://ingas.pl/lipiec-2017/) opisującym zbliżone zagadnienia.

Czytelne menu ułatwia rozliczenie nie niepokojąc się o to, że nie zostaną uwzględnione ważne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny. Oczywiście wypełniony formularz mamy możliwość przesłać do urzędu skarbowego drogą internetową.

Termin składania zeznań podatkowych osób fizycznych rozliczających się na formularzu PIT-37, PIT-36, pit 38 mija 30 kwietnia . Wskazane jest zrobić to przed ostatecznym terminem rozliczenia, ponieważ dzięki temu przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.
Poza tym nie warto warto czekać do „ostatniej chwili”, albowiem może się zdarzyć, że serwery nie wytrzymają przychodzących formularzy podatników wiec system nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować.

Niestety, sporo obywateli demonizuje kwestię zeznania rocznego. Dodatkowo media nieco potęgują to poczucie, jak trudne jest to „przedsięwzięcie”. Podatnicy nie mają przekonania, iż są wystarczająco kompetentni w tym temacie. A wystarczyłoby jedynie zainteresować się programami do rozliczania deklaracji rocznej podatkowej, które znacznie uproszczą wypełnienie PIT. Początkującym zajmie to kilka godzin, ale pozostaje zadowolenie i kilkadziesiąt złotych w kieszeni. Należy też mieć dystans do ogłoszeń, które wabią niskimi wynagrodzeniami za taką usługę. Niewysoka cena może oznaczać, iż obliczeń dokona osoba z podobną wiedzą do naszej. Ma to o tyle znaczenie, że za wszelkie niezgodności w PIT odpowiada nie rozliczający, a osoba, która się pod PIT-em podpisała, czyli nasza osoba.