Gdy, pora się rozliczać formularz PIT – sprawdzone rozwiązanie

5 marca 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Przychodzi czas, że musimy pozliczać się z Urzędem Skarbowym. Trzeba uzupełnić odpowiednią deklarację. Nie zawsze jednak wiemy, jaki PIT, powinniśmy wypełnić. Jeżeli np. pozbyliśmy się jakiś papierów wartościowych, wtedy musimy wypełnić pit 38. Ale nie musimy się przejmować, jeśli nie mamy pewności, bo zawsze w Urzędzie Skarbowym można zapytać, który PIT mamy wypełnić.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Można też wyszukać informacji na stronie Skarbówki.

Pasjonuje Cię ten nietuzinkowy post? Jeżeli tak, poza tym zerknij koniecznie na tekst, który jest zamieszczony tu – on także wzbudzi twoją ciekawość!

Dzięki temu nie będzie zbędnych błędów. A jeśli popełnimy błąd to zawsze możemy zrobić korektę.

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś można wszystko zrobić przez Internet

Kiedyś dużo ludzi szło do księgowejlub do cioci, czy znajomej osoby, która znała się na ogarnianiu PIT-ów. Nie każdy wie, o co w tym wszystkim chodzi. Sporo osób po prostu nie przepada za papierkową robotą i nie jest w stanie sobie wyobrazić wypełnienia czegoś takiego jak formularz PIT. Z tego powodu został stworzony program pit. To daje możliwość na proste rozliczenie się z Urzędem Skarbowym wszystkim. Nie ma żadnego problemu z wypełnianiem tego typu deklaracji. Wystarczy komputer i móc połączyć się z siecią. Dlatego jeśli ktoś do teraz nie wiedział, co i jak, to teraz w sumie nie musimy nic wiedzieć. Taki program poprowadzi nas krok po kroku. Można to zweryfikować na stronie .

Co lepsze od przyszłego roku, niemal cały PIT będzie uzupełniony, a my sami będziemy musieli uzupełnić jedynie nieliczne pola. Dodatkowo należy pamiętać o kwocie wolnej od podatku. Wynosi ona trochę więcej niż 3000 złotych, trzeba to sprawdzić nim zaczniemy się rozliczać. Trzeba dodać, że programy ułatwiające wypełnianie ważnych dokumentów faktycznie są ratunkiem dla wielu ludzi. Poza tym, że możemy wypełniać e-deklaracje, można też skorzystać z programów do wypełniania PIT-ów i złożyć PIT normalnie.

Choć dla wielu osób to brzmi dziwnie, to po prostu program PIT można kupić na płycie z gazetą, niemalże, każdego roku, ale nie jest to e-deklaracja. Taki program wszystko super przelicza, a my potem możemy wydrukować taki PIT i złożyć podpis, albo ręcznie wszystko spisać na formularz, który posiadamy. Opcji jest dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. A zawsze jeśli sami nie możemy tego ogarnąć, to warto iść do mądrzejszej sąsiadki lub do biura rachunkowego.