Czym jest outsourcing?

27 lutego 2024 Bez kategorii
Płace, rachunkowość – co można zlecić firmie zewnętrznej jak też jakie to przyniesie korzyści?
Outsourcing, zatem przekazanie części zadań lub procesów firmowych innej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło pośród małych oraz średnich przedsiębiorców.

Czy platforma do windykacji jest ciekawym pomysłem?

9 lutego 2024 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Zadłużenia okazują się dziś dosyć ogromnym problemem dla ogromu osób, zarówno tych, jakie pożyczyły choćby pieniądze, jak a, także tych, jakie nadzwyczaj pragną ściągnąć poszczególny dług. Z takiego właśnie powodu w dzisiejszych czasach dość użyteczne okazują się najczęściej usługi ciekawe się windykacją rozmaitych określonych należności, jakie łatwo jak również skutecznie pomagają rozwiązywać pewne problemy w takim właśnie zakresie. Windykatorzy są w stanie za pomocą określonych sposobów delikatnego nacisku ustalonych wcześniej z danym klientem, wywrzeć pewien nacisk na dłużnika.

Z jakich względów warto skorzystać ze wsparcia w roli dofinansowania?

16 listopada 2023 Bez kategorii
W poszczególnych firmach dalszy rozwój jest uzależniony od uzyskania konkretnych środków finansowych. Niekiedy najwspanialszym rozwiązaniem stanie się dofinansowanie, które obecnie można pozyskać z Unii Europejskiej. Takie wsparcie cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród polskich przedsiębiorców, jacy kierują się perspektywą zadowalającego rozwoju prowadzonego przedsiębiorstwa.

Jak wyglądałaby nasza pensja gdybyśmy nie opłacali zusowskich składek?

22 września 2023 Bez kategorii
Kiedy zerkamy na swoją pensję na papierku, to jesteśmy w lekkim szoku i myślimy jak dochodzi do tego, że netto otrzymujemy o wiele mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o 50% wyższa aniżeli to, co potem dociera na nasze konto. Dlatego powinniśmy dowiedzieć się, na co wydawane są nasze pieniądze. Nie są to jakiekolwiek pomysły pracodawcy, a prawo, które obowiązuje w naszym kraju. Otóż płaca brutto to środki, które dostalibyśmy, gdyby nie odciągano naszych pieniędzy na świadczenia zdrowotne i świadczenia związane z emeryturą i oczywiście przed odciągnięciem podatków.

Kłopot z dłużnikami w innym państwie? Skorzystaj ze wsparcia ekspertów i już teraz odzyskaj swój dług!

16 września 2023 Działalność gospodarcza
Na obecną chwilę zdecydowanie więcej przedsiębiorców ma szkopuł z niesfinansowanymi fakturami. W większości wypadków nie są to kwoty kalkulowane w setkach, ale tysiącach złotych. Jeśli nie zamierzamy narazić swojej firmy na upadłość to musimy jak najszybciej zająć się odzyskiwaniem wszystkich opłat, bowiem tylko wtedy będziemy dali rade rozwijać własny biznes.

Na które szczegóły powinien zwrócić uwagę nowy przedsiębiorca?

2 września 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Powszechnie przyjęło się przekonanie, że środek pieniężny nie jest najważniejszym obiektem na świecie. Niemniej jednak świetnie wiemy, że posiadanie go w odpowiedniej ilości jest w stanie zauważalnie wywrzeć wpływ na stan naszego życia. Najłatwiejszą metodą do uzyskania środków pieniężnych okazuje się być odnalezienie dobrze opłacanego miejsca zatrudnienia, w którym dopełnianie zadań nie będzie stanowiło olbrzymiego wysiłku.

Nie zapomnij, żeby przekazać 1% odprowadzanego podatku, to naprawdę ważne

27 lipca 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Z początkiem nowego roku przychodzi czas, gdy podatnicy są zobowiązani składać w Urzędzie Skarbowym deklarację podatkową za rok poprzedni. To również idealna okazja, by uczynić coś pożytecznego i oddać część swojego podatku dla funkcjonujących fundacji, stowarzyszeń oraz osób potrzebujących wsparcia. Istnieje wiele organizacji, którym przyda się każda złotówka od rozliczających się.

Doskonały kredyt dla twojej firmy, czyli jak zdobyć fundusze na duży kontrakt lub firmowy projekt.

8 lipca 2023 Bez kategorii
Kiedy prowadzimy własną firmę na pewno dobrze wiemy, jak wielką rolę odgrywają firmowe oszczędności. Oprócz tego, iż są źródłem pensji dla nas oraz dla pracowników, głównie wykorzystywane są do realizacji przeróżnych projektów biznesowych i kontraktów z innymi firmami.
Często zdarza się, iż mamy możliwość zawarcia dużego kontraktu, który wspaniale wpłynąłby na przychody naszej firmy a także jej rozwój.

Nie mamy szansy na kredyt w banku? Jakie istnieją inne sposoby na to, by pożyczyć gotówkę?

23 czerwca 2023 Bez kategorii
Zdarzają się takie okresy, kiedy mamy sporo wydatków. Tak z pewnością we wrześniu mają rodzice, bo ich pociechy idą do szkoły, w okresach wakacyjnych, bo chcielibyśmy wyjechać na wspaniałe wakacje czy w grudniu, gdy zbliżają się święta. Czy opłaca się korzystać z szybkich kredytów? Specjaliści sądzą, że to jeden z najtańszych sposobów na dostanie pieniędzy od zaraz, szczególnie, iż pożyczki na oświadczenie bez bik są coraz bezpieczniejsze.

Terminale płatnicze w stolicy Dolnego Śląska – gdzie mamy możliwość zamówienia tego rodzaju ofertę? Czytaj nieco więcej

20 czerwca 2023 Bez kategorii
W naszych czasach zamiast dawać gotówkę wolimy zapłacić kartą. Karty do płacenia są bardzo znane i gdy w którymś sklepie nie da się płacić kartą klienci się denerwują, bo nie posiadają w portfelu pieniędzy. Jasne jest, że trochę drobnych ma się przy sobie prawie zawsze, ale grubej gotówki nie musimy przy sobie nosić. Jeśli zgubimy pieniądze, to trudno będzie je potem odnaleźć. A gdy zgubimy kartę wtedy musimy po prostu ją zastrzec i nie ma najmniejszego problemu.

Jak najlepiej oszczędzać pieniądze? Czy jest to tak naprawdę realne? Czy istnieją na to sposoby?

20 czerwca 2023 Bez kategorii
Tak uważali już nasi dziadkowe, a we wcześniejszym czasie także pradziadkowie. Tak uważają nasi rodzice, tak zresztą postępuje nasze rodzeństwo. Oszczędzanie jest bardzo istotne, nawet jak wiąże się to z różnorodnymi wyrzeczeniami. Oszczędzać warto, gdyż łatwiej w takiej sytuacji zaplanować sobie określone rzeczy, jest możliwość zaoszczędzenia na coś, co jest dla nas ważne. No i przede wszystkim, oszczędność ma związek z tym, że zawsze mamy w posiadaniu jakieś pieniądze na trudne czasy, a to już wielki plus.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie znaków towarowych bądź znaczka praw autorskich to skontaktuj się z rzecznikiem patentowym!

18 czerwca 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, szkolenia unijne
W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć wszystko na temat własności przemysłowej. Mnóstwo jest ludzi, jacy tylko czatują na błąd najogromniejszych korporacji. Każda spektakularna informacja jest w stanie obrócić świat do góry nogami. Z tej racji, o ile chcesz założyć własną działalność gospodarczą to istotne jest, aby wiedzieć parę elementarnych spraw, aby już z początku nie popełnić karygodnego błędu.

Nie trzymaj pieniędzy w skarpecie!

10 maja 2023 Bez kategorii
Wszyscy wiedzą, że pieniądze nie rosną na drzewach – jeśli tylko oczywiście nie jesteś celebrytą, bardzo ważną postacią w państwie czy bardzo znakomitym naukowcem. Gdy jesteś z przeciętnej rodziny i trapią cię normalne problemy, zapewne pracujesz, walczysz o zachowanie godziwego bytu i głowisz się, jak jeszcze starać się rozmnożyć środki, które jakimś cudem udało się zebrać na koncie bankowym.

Dlaczego dobrze jest dziś korzystać z usług doświadczonych firm windykacyjnych?

11 marca 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Odzyskanie zadłużeń nie jest dziś prostym zadaniem. Zdarza się bowiem, że dłużnicy nie chcą albo nie mogą uregulować swoich zobowiązań. Co można w takim przypadku zrobić? W jaki sposób szybko odzyskać pieniądze? Doskonałym rozwiązaniem jest najczęściej przekazanie sprawy specjalistom, a więc firmom windykacyjnym, które zatrudniają osoby posiadające doświadczenie oraz stosowne wykształcenie.

Jakie są funkcje pieniądza i jakie informacje winna zawierać faktura

27 lutego 2023 Bez kategorii
Pieniądz pełni kilka ważnych funkcji w polskim systemie gospodarczym. Po pierwsze jest on miernikiem wartości artykułów, a także znaczącym środkiem, który umożliwia realizowanie rozmaitych transakcji. Może być używany do zbierania oszczędności oraz ułatwiania wymiany międzynarodowej. Mając pieniądze, możemy od razu dokonywać rozmaitego typu transakcji czy gromadzić je z myślą o przyszłości, to znaczy oszczędzać.

Zobacz, jak prosto uczynić krok, który pomoże potrzebującym

21 lutego 2023 Bez kategorii
Obecnie znacznie więcej uwagi przeznaczamy na wsparcie innych. Nie jedynie chorującym dzieciom, czy osobom starszym, lecz także placówkom, które starają się wychowywać osoby utalentowane sportowo, rozbudzać talent muzyczny czy zdolności plastyczne. W w naszym kraju – według najnowszych badań – jest niespełna 8 tysięcy OPP. Każdą jedną można wspomóc.

Niemalże każdy z właścicieli firm przynajmniej raz spotkał nieuczciwych wierzycieli

18 lutego 2023 Bez kategorii
Jeżeli prowadzisz własną firmę, wtedy niewątpliwie niejeden raz już napotkałeś na swojej drodze nieuczciwych kontrahentów. Niemal każdy z prezesów firm co najmniej raz znalazł się w sytuacji, gdy kontrahent opóźniał się z opłaceniem faktury albo po prostu w ogóle jej nie zapłacił i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To bez wątpienia nie są przyjemne przypadki dla prezesa żadnej firmy – tym bardziej, że zwykle sprawy sądowe ciągną się przez całe lata, a niesłowny przeciwnik robi wszystko, aby zakończyć taką sprawę jak najlepiej dla siebie.

W obecnych czasach musimy mieć dobre konto bankowe

6 lutego 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes

Współczesna gospodarka opiera się na paru fundamentach. Jej fundamentem jest wymiana handlowa. Każdy podmiot – czy to zakład pracy czy gospodarstwo domowe – coś nabywa albo wyprzedaje. Ażeby obrót gospodarczy był możliwy niezbędne są środki pieniężne. W zdrowej gospodarce większość z nich powinna pochodzić z działalności biznesowej a w przypadku osób fizycznych z uposażenia za pracę czy oszczędności.

Nadchodzą święta, a Ty nie masz za co zakupić bliskim podarunków? Zastanów się nad tym, skąd możesz łatwo otrzymać potrzebne pieniądze

25 października 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Nie da się zaprzeczyć, że święta Bożego Narodzenia to dla niejednej polskiej rodziny czas, kiedy wydaje zdecydowanie najwięcej gotówki w trakcie roku. Nie dość, że konieczne jest przygotowanie wieczerzy wigilijnej, ubranie choinki oraz ubranie wszystkich odświętnie, to jeszcze na dodatek często stajemy przed problemem, za co zakupić prezenty pod choinkę dla bliższych. Oczywiście zazwyczaj nie chcemy wydawać na święta zbyt wiele pieniędzy, jednak ciężko jest odmówić własnym dzieciom i nie wręczyć im prezentów.

Nowy produkt pieniężny – przygotuj się na nowość!

12 września 2022 Bez kategorii

Kredyty bankowe potrzebują uwierzytelnienia własnej sytuacji płatniczej, a czasami przedstawienia zabezpieczenia. Nie zawsze zdołamy skorzystać z propozycji kredytowej banku, a pieniądze potrzebne są od razu. Rozwiązaniem takiej potrzeby może być dług od rodziny, lub skorzystanie z propozycji z jednej z jednostek pożyczkowych działających na krajowym rynku.

Jak wykorzystać UE?

19 lipca 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Unia Europejska to organizacja, która daje Polakom sporo szans – jeżeli jesteśmy choćby nieco aktywni, mamy możliwość czerpać zyski z uczestnictwa Polski w owej organizacji. Tak w ogóle to czas błyskawicznie idzie – przecież weszliśmy do UE już 10 lat temu. Nawet politycy, którzy wcześniej byli wielkimi krytykami wejścia Polski do UE doskonale wiedzą, że w zupełności nie mieli co do tego racji. Chociaż to tak czy siak tylko politycy, a wszyscy wiemy, iż krajowa polityka jest grą. Cóż, geopolityka jest mimo wszystko nieubłagana – jeżeli nie chcieliśmy skończyć jak Mołdawia, kategorycznie musieliśmy zagłosować na tak w unijnym referendum.

Zakładanie sprawdzonego konta osobistego jako gwarancja dla swoich środków finansowych.

14 kwietnia 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Nie jest żadną tajemnicą to, iż każdorazowo należy własne pieniądze ułożyć na lokacie w tego typu banku, jaki będzie faktycznie wypełniać wszystkie wymagania konkretnego człowieka. Dlatego, w uzależnieniu od faktu, jaki pozostanie nasz tryb oszczędzania, ile nagromadziliśmy gotówki lub też jakie na dodatek mamy inne wymagania powinniśmy się zdecydować na zakładanie najbardziej optymalnego konta osobistego, które będzie być prowadzone jako zagwarantowanie dla posiadanych przez siebie pieniędzy.

Zakłady sprzątające cieszą się wysoką wziętością zarówno u nabywców firmowych, jak i indywidualnych

1 stycznia 2022 Działalność gospodarcza
Nie można ukryć, że sprzątanie jest jednym z obowiązków, które potrafi pochłonąć sporo czasu i niewiele osób za nim przepada. Po męczącym dniu pracy każdy rozmyśla o wypoczynku, dlatego obraz porządkowania domu nie napawa nas pozytywnie. Z tego powodu tak dużym powodzeniem radują się firmy sprzątające, które proponują swoje usługi tak samo ludziom prywatnym, jak i firmom.

Lista dłużników niebezpiecznie rośnie w ostatnich latach

23 listopada 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Możemy prędko brać przeróżne pożyczki

Dużo osób przywykło do tego, że można błyskawicznie wziąć pożyczkę i bez niepotrzebnego oczekiwania mieć to, o czym się marzyło. Jednak musimy wspomnieć, że pożyczone w ten sposób finanse należy oddawać, a co się z tym wiąże, że należy to robić w określonym czasie, bo w przeciwnym wypadku możemy wpaść w spore kłopoty.

Potrzebna ci powierzchnia magazynowa? Poznaj przymioty wynajmu magazynów

9 listopada 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
We współczesnych czasach niejedna firma musi mieć powierzchnię magazynową, aby móc efektywnie prowadzić swoją działalność. Muszą mieć miejsce na trzymanie oferowanych przez siebie produktów, aby być w stanie doręczyć je do klienta w terminie, jaki wyznaczono w umowie. Jeśli i ciebie zainteresował wynajem magazynu i powierzchni magazynowej – Wrocław to wiele takich propozycji, które czekają na ciebie. Dlaczego warto jest zdecydować się na niniejsze rozwiązanie?

Masz swoją działalność i szukasz niezłego księgowego? Ciekawym rozwiązaniem będzie na przykład biuro rachunkowe

28 kwietnia 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Chyba każdy właściciel przedsiębiorstwa zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, jak trudne jest prowadzenie własnego biznesu. Oczywiście jeżeli prowadzisz niedużą firmę, nie musisz martwić się wieloma rzeczami, jednakże z każdym następnym rokiem obowiązków kategorycznie będzie tylko przybywało. Najczęściej najwięcej kłopotów przysparzają właścicielom przedsiębiorstw rozliczenia finansowe.

Potrzebne są Ci jeszcze pieniądze na święta? Możesz na przykład zdecydować się na wzięcie łatwej pożyczki w jednej z firm godnych zaufania

28 kwietnia 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Nadchodzące święta niestety nie dla wszystkich będą tak wesołym czasem, jak powinny być. W obecnych czasach wiele osób boryka się z problemami finansowymi, a właśnie w zimie okazuje się, że przykładowo nie mają za co zakupić prezentów dla swoich najbliższych. Co zrobić w takich wypadkach? Istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym szybko można zorganizować pieniądze na święta.

Jak efektywnie odzyskać pożyczoną gotówkę?

5 marca 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Każdy z nas bardzo dobrze wie, że pieniądz jest jednym z elementów życia powszedniego, który ma wielkie znaczenie. Powszechnie przyjęło się przeświadczenie, iż nie daje nam on powodów do radości, niemniej jednak jest w stanie znacznie wpłynąć na standard naszego życia. Wobec takiej sytuacji w wielu przypadkach sprawiamy znaczne wysiłki, aby zagwarantować sobie zarabianie zysku na wysokim poziomie.

Odwiedziny w placówce banku? czy aktywne 24h na dobę konto dla dla biznesu z przyszłością i kawa…

9 lutego 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Przedsiębiorca, stawiający pierwsze kroki na szlaku własnego interesu, ma zwykle głowę zapełnioną pomysłami, jest pełen zapału, chciałby zawojować cały świat i zarobić więcej kasy niż Bill Gates i Steve Jobs razem wzięci. A zarazem patrzy na każdy grosz. Dlatego też, ważne jest by konto, z którego będzie korzystał, było jak najtańsze, a jeszcze lepiej gdyby to było bezpłatne konto firmowe. To w takim razie jakie jest najlepsze konto dla stawiających pierwsze kroki firm?

Billboardy Szczecin posiada rozmieszczone w strategicznych punktach

17 listopada 2020 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Czy myśleliśmy o zastosowaniu reklamy outdoorowej?

Gdy chcemy, żeby nasz biznes odniósł duży sukces, to powinniśmy mieć świadomość, że doszliśmy do sporej rzeszy klientów oraz że cały czas będą dochodziły do nas nowe osoby. Przez to należy się zorientować jakie są oferty na reklamę zewnętrzną, a więc taką, która będzie zamieszczona na ulicy i którą codziennie będzie miało szansę widzieć bardzo dużo osób.

Jak rozliczyć PIT internetowo. Wskazówki

4 listopada 2020 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
W jaki sposób rozliczyć PIT? Rozliczanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu rodaków. Trzeba jednak o tym pamiętać, by później nie mieć problemów z urzędem podatkowym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Poniżej odnajdziecie informator, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się również, kiedy otrzymacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze omyłki podczas wypełniania PIT-u.

Kredyt dla firmy – ratunek czy kotwica?

16 września 2019 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Gdy mamy własną firmę doskonale wiemy, że czasem może brakować środków. Często myślimy o tym, co robić, by nasza firma mogła się rozwijać, bo oczywistością jest, że jeśli firma nie będzie się rozwijać to pozostanie z tyłu za konkurencją. A wszyscy z właścicieli firm, chcą żeby to ich przedsiębiorstwo przecierało szlaki w swojej branży, a nie stało na samym końcu kolejki, żeby zbierać resztki. Dlatego ciekawy jest kredyt inwestycyjny dla firm. Dużo przedsiębiorstw postanawia zainteresować się tego typu kredytem, bo mają świadomość, że to odpowiednie rozwiązanie.

Formy finansowania naszych marzeń

15 października 2018 Działalność gospodarcza
Na rynku dostępne są różne formy finansowania naszych marzeń, projektów prywatnych oraz firmowych. Kredyt hipoteczny to kredyt, którym można sfinansować: budowę domu, nabycie mieszkania lub domu, kupno działki budowlanej, remont, rozbudowę domu lub mieszkania. Jest kredytem długoterminowym, co, w związku z tym daje szansę rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania.