Czy rzeczywiście musimy bać się windykacji?

Posted on 21 czerwca 2021Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Hasła takie jak na przykład komornik czy egzekucja należności najczęściej budzą niepokój. Kojarzy się nam to z zagrożeniem i strasznym procederem, od którego trudno uciec.

telefon

Autor: Da Sal
Źródło: http://www.flickr.com

firma

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Czy w rzeczywistości zawsze tak to wygląda?
Telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Czym jest proces windykacyjny
Najczęściej wszystkie niedopowiedzenia biorą się stąd, że większa część z nas myli pojęcia. Wydaje nam się, że windykacja i egzekucja komornicza to dwa tożsame pojęcia. Zgadza się, ich zamysł jest pokrewny, jednakże procedury i prawa, które towarzyszą obu procederom są całkiem odmienne. Windykowanie zaległości odbywa się szczególnie poprzez Mediacje między dłużnikiem i instytucją która udzieliła pożyczki.

Skoro poszukujesz także inne takiego rodzaju porady, to może wskazówki z serwisu (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/zatrudnienie-cudzoziemca-w-polsce), które tutaj są zamieszczone okażą się dla Ciebie wartościowe.

Założenie jest takie, by próby odzyskania należności opierały się na dialogu i porozumieniu – firmy windykacyjne. Nie dochodzi, jak w sytuacji egzekucji komorniczej, do odbierania dóbr materialnych. Instytucje lub osoby chcące odzyskać swoje pieniądze, korzystają zazwyczaj z usług firm windykacyjnych, powierzając specjaliście wszelkie zadania powiązane z procesem jaką jest odzyskiwanie długów.

Jak zweryfikować czy jesteśmy dłużnikiem?
Wiele osób, które wpadły w problemy finansowe lub po prostu posiadają jakieś zobowiązania, niepokoi się, że niepożądana osoba może się o tym fakcie dowiedzieć. Niepokój wynika przede wszystkim z tego, że ze wszystkich stron naciera na nas termin lista dłużników. Myślimy sobie, że jest lista, gdzie przy konkretnym peselu widnieje dokładna kwota a nasz sąsiad bez kłopotu może sprawdzić w jakiej wysokości mamy zadłużenie.

Całe szczęście nie jest to takie proste i wszystkie próby wyszukania tego typu danych w internecie przez wprowadzenie danych osobistych kończą się fiaskiem. Aby zweryfikować zapis naszych zobowiązań nieuniknione jest uzyskanie odpowiedniego raportu.