Czy rzeczywiście musimy bać się windykacji?

2 grudnia 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Hasła takie jak na przykład komornik czy egzekucja należności najczęściej budzą niepokój. Kojarzy się nam to z zagrożeniem i strasznym procederem, od którego trudno uciec.

telefon

Autor: Da Sal
Źródło: http://www.flickr.com

firma

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Czy w rzeczywistości zawsze tak to wygląda?
Telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Czym jest proces windykacyjny
Najczęściej wszystkie niedopowiedzenia biorą się stąd, że większa część z nas myli pojęcia. Wydaje nam się, że windykacja i egzekucja komornicza to dwa tożsame pojęcia. Zgadza się, ich zamysł jest pokrewny, jednakże procedury i prawa, które towarzyszą obu procederom są całkiem odmienne. Windykowanie zaległości odbywa się szczególnie poprzez Mediacje między dłużnikiem i instytucją która udzieliła pożyczki. Założenie jest takie, by próby odzyskania należności opierały się na dialogu i porozumieniu – firmy windykacyjne. Nie dochodzi, jak w sytuacji egzekucji komorniczej, do odbierania dóbr materialnych. Instytucje lub osoby chcące odzyskać swoje pieniądze, korzystają zazwyczaj z usług firm windykacyjnych, powierzając specjaliście wszelkie zadania powiązane z procesem jaką jest odzyskiwanie długów.
Jak zweryfikować czy jesteśmy dłużnikiem?
Wiele osób, które wpadły w problemy finansowe lub po prostu posiadają jakieś zobowiązania, niepokoi się, że niepożądana osoba może się o tym fakcie dowiedzieć. Niepokój wynika przede wszystkim z tego, że ze wszystkich stron naciera na nas termin lista dłużników.

Czy szukasz na stronie rozwód kalisz czegoś bardzo interesującego? Zapraszamy w takim razie do nowego wpisu. Należy jedynie kliknąć w ten link.

Myślimy sobie, że jest lista, gdzie przy konkretnym peselu widnieje dokładna kwota a nasz sąsiad bez kłopotu może sprawdzić w jakiej wysokości mamy zadłużenie.

Całe szczęście nie jest to takie proste i wszystkie próby wyszukania tego typu danych w internecie przez wprowadzenie danych osobistych kończą się fiaskiem. Aby zweryfikować zapis naszych zobowiązań nieuniknione jest uzyskanie odpowiedniego raportu.