Ile zalet ma obieg faktur w wersji elektronicznej w porównaniu z typową rejestracją dokumentów.

9 lutego 2024 Bez kategorii
Tradycyjny obieg faktur w firmie często może rodzić różnego rodzaju problemy. Przede wszystkim będzie wymagać dość dużej pracy osób z kilku działów, ale też jest czasem powodem sporego zamieszania. Dokumenty przychodzą do firmy różnymi drogami. Część z nich jest dostarczana wraz z towarem do działu zakupów albo magazynu, część dochodzi listownie do sekretariatu, a część księgowość dostaje wprost na maila. Tak duży rozrzut miejsc sprawia, że dokumenty zaczynają często wędrować niepotrzebnie pomiędzy działami, niekiedy się gubią i generalnie jest z nimi sporo zamieszania.

Pit 36 online i pit 38 – deklaracje

18 listopada 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Deklaracje pit przypominają o sobie co roku wszystkim osobom pracującym. Roczne rozliczenie nierzadko może być mniej skomplikowane niż nam się wydaje. Powstało teraz mnóstwo aplikacji, które nam w niemałym stopniu ułatwiają cały proces rozliczania podatków. To może być m.in. pit 36 online, co dzięki odpowiedniemu programowi zostanie podliczone bez problemu. Odpowiednia deklaracja online umożliwi szybkie i profesjonalne rozliczenie aktualnych druków pitu za miniony rok.

Firmy księgowe w Warszawie

16 listopada 2023 Bez kategorii
Gdy otwieramy firmę, musimy być przygotowani na przeróżne sytuacje. Prowadzenie własnej działalności to niezwykle odpowiedzialne przedsięwzięcie, dlatego nie możemy sobie pozwolić na żaden kosztowny błąd. Jeśli nie posiadamy niezbędnej wiedzy, która pomoże nam dobrze zarządzać firmą, należy te braki uzupełnić. W sieci jest dostępnych dużo programów i szkoleń, przygotowanych właśnie dla młodych przedsiębiorców. Możemy także zainwestować w swoją przyszłość i pójść na właściwe studia.

Funkcjonalna firma – czym dzisiaj powinna się w pierwszej kolejności wyróżniać, aby spełniać wymagania klientów?

16 listopada 2023 Bez kategorii
Konkurencja sprawia, że ogromna większość firm czuje na własnym karku oddech innych przedsiębiorstw, które zajmują się taką samą działalnością. Nie można się z tego powodu dziwić, że właściciele działalności gospodarczych chcą wyjść naprzeciwko wymaganiom klientów oraz zapewnić im artykuły lub usługi rzeczywiście świetnej jakości.

Co zrobić, żeby zatrzymać klienta na długi czas?

2 lipca 2023 Bez kategorii
Najbardziej wartościowy klient to taki, który uważa daną firmę za najlepszą na rynku i godną zaufania. Osoba, która myśli w ten sposób częściej i chętniej będzie korzystała z usług firmy, z którą czuje więź. Będzie gotowa sporo zapłacić i rzadko będzie spoglądać na konkurencyjne marki. Firma w rewanżu zrobi wszystko, aby utrzymać jak najlepsze stosunki z najbardziej przywiązanymi konsumentami. Jednym ze skutecznych sposobów na zdobycie zaufanych klientów jest system lojalnościowy.

Z jakiego powodu warto zatrzymywać dokumentację odbieraną od chlebodawcy?

20 czerwca 2023 Bez kategorii
Słuchając w ostatnim czasie ekonomicznych serwisów można odnieść wrażenie że wbrew rozpowszechnionym sądom żyje się nam coraz to lepiej. Wzrasta konsumpcja wewnętrzna, a to oznacza iż wydajemy więcej. Zarazem mamy stosunkowo małą inflację. Spora część tych wydatków to potrzeby wykraczające poza podstawowe i to bez względu na to czy zarabiamy 3500 brutto czy tyle ile wynosi najniższa krajowa. Z jakiej przyczyny więc mamy inne odczucia? Moim zdaniem dlatego że nie przywiązujemy wagi do edukacji ekonomicznej i nie rozumiemy jej reguł czego dowodem może być fakt że dopełnia się rok podatkowy więc zaczynamy dopiero dzisiaj interesować się swoimi finansami, na co dzień niestety nie przymocowujemy wagi do tego jak spełnia swe obowiązki nasz chlebodawca. Większość z nas jest zadowolona iż na konto bankowe systematycznie wpływa wynagrodzenie.

Jak rozliczać PIT-28 przez Net?

20 czerwca 2023 Bez kategorii
PIT-28 z reguły składają jednostki, które prowadziły osobistą działalność pozarolniczą, oraz także osoby, jakie prowadziły taką aktywność w formie spółki cywilnej czy w formie jawnej. Mało tego dochody na PIT-28 mogą wykazać także podatnicy, którzy uzyskiwali przychody z wynajmu, dzierżawy czy także podnajmu. Rozliczanie pit 28 dla wielu ludzi może być całkiem kłopotliwe, w szczególności jeżeli potrzebujemy rozliczyć PIT w formie papierowej. Jednakże istnieje bezproblemowy sposób na uporanie się z PIT. Wystarczy, że skorzystamy z rozliczenia internetowego.

Czy kalkulator vatu naprawdę działa?

18 czerwca 2023 Bez kategorii
Kiedy do wyliczeń różnorakich wartości powiązanych z posiadaniem zakładu, nie chcemy nabywać żadnego, specjalistycznego programu komputerowego, to musimy się rozglądać za takimi programami ogólnodostępnymi w internecie. Nie mniej wtenczas powinniśmy mieć świadomość, że będą one odpowiednio działały oraz że na bieżąco będą w nich umieszczane właściwe zmiany, odnoszące się do aktualnych uzgodnień.

Kolejny produkt finansowy!

10 kwietnia 2023 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
W dzisiejszych czasach wszystko musi być odpowiednie do oczekiwań klientów. A obecnie ogromnym gronem klientów są ludzie prowadzący swoje firmy. Jeśli bank chciałby ich do siebie przekonać musi tworzyć takie produkty, które będą dla firm interesujące. Tego typu produktem na pewno jest mbiznes konto. Jest to konto dla firm, które dopiero startują, tzn. takie konto mogą założyć firmy, które od chwili zgłoszenia działalności nie funkcjonują więcej niż rok. Konto to jest idealnie dostosowane do potrzeb stawiających pierwsze kroki firm. Dobrze, więc zwrócić na nie uwagę, kiedy będziemy chcieli założyć konto własnej działalności.

Zobacz, jak prosto uczynić krok, który pomoże potrzebującym

21 lutego 2023 Bez kategorii
Obecnie znacznie więcej uwagi przeznaczamy na wsparcie innych. Nie jedynie chorującym dzieciom, czy osobom starszym, lecz także placówkom, które starają się wychowywać osoby utalentowane sportowo, rozbudzać talent muzyczny czy zdolności plastyczne. W w naszym kraju – według najnowszych badań – jest niespełna 8 tysięcy OPP. Każdą jedną można wspomóc.

W jaki sposób zaaranżować fantową loterię?

5 lutego 2022 Bez kategorii
Fantową loterię warto wdrożyć w organizację nieomalże każdej z imprez. Zabawa na pewno będzie wspaniała!
Przyjemność z wygranej należy się każdemu uczestnikowi, dlatego zdobyczy winno być tak dużo, ile zaproszonych uczestników plus parę ponadprogramowych, na wszelki wypadek, albowiem może któryś z uczestników przyprowadzi z sobą kogoś jeszcze.

Czy powiemy, że pit online mamy szansę przesłać?

30 lipca 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Obecność komputerów w naszym życiu sprawiła, że dużo rzeczy mamy szansę zrobić prędzej, wiele pism możemy wysłać przy użyciu poczty elektronicznej, miast jechać do urzędów oraz stać w kolejkach. Co więcej, to właśnie dzięki komputerowym programom większość tych dokumentów możemy sami wypełnić, gdyż w razie popełnienia jakiegoś błędu komputer natychmiast nas o tym powiadomi.