Ważne jest, aby dbać o swoje prawa, albowiem nikt nie będzie Ci przypomniał o tym co możesz potrącić od podatku oraz które świadczenia powinieneś mieć opłacone

24 lutego 2024 Bez kategorii
W zasadzie każdy pracownik musi zdawać sobie sprawę z tego jakie są jakiego prawa i obowiązki. Niestety właściciele firm przeważnie zawiadamiają nas o tym jakie mamy zadania, a dopiero po pewnym czasie dowiadujemy się o tym, iż każdy z nas ma również prawa. Nie powinniśmy olewać tego tematu, o ile rzecz jasna pragniemy pracować i żyć uczciwie.

Dlaczego należy przechowywać finanse na koncie w banku

23 listopada 2023 Bez kategorii
Obecnie banki oferują nam założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty konkretnego banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Tego typu konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. dostępność wszystkich bankomatów za darmo sprawa, że płacimy dziesięć złotych, czyli w okresie całego roku sto dwadzieścia złotych idzie na prowadzenie konta.

Jak wyglądałaby nasza pensja gdybyśmy nie opłacali zusowskich składek?

22 września 2023 Bez kategorii
Kiedy zerkamy na swoją pensję na papierku, to jesteśmy w lekkim szoku i myślimy jak dochodzi do tego, że netto otrzymujemy o wiele mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o 50% wyższa aniżeli to, co potem dociera na nasze konto. Dlatego powinniśmy dowiedzieć się, na co wydawane są nasze pieniądze. Nie są to jakiekolwiek pomysły pracodawcy, a prawo, które obowiązuje w naszym kraju. Otóż płaca brutto to środki, które dostalibyśmy, gdyby nie odciągano naszych pieniędzy na świadczenia zdrowotne i świadczenia związane z emeryturą i oczywiście przed odciągnięciem podatków.

Dobrze poznać możliwe narzędzia i metody działania, które można wykorzystywać w swojej firmie, to na ogół się opłaca

7 sierpnia 2023 Bez kategorii
Prowadzenie przedsiębiorstwa to wielka odpowiedzialność i ogrom pracy, dlatego trzeba wiedzieć, jakie rozwiązania oraz narzędzia można przy tym wykorzystywać, aby ułatwić swoje działania oraz zapewnić korzyści swej jednostce. Obecnie istnieje dużo narzędzi i programów, z których mają okazję skorzystać przedsiębiorcy, by optymalizować różnorakie procesy i działania związane z przedsiębiorstwem, trzeba jedynie wiedzieć, z których opłaca się skorzystać.

Trzeba sprawdzić w czym pomoże nam radca prawny z Wrocławia

22 czerwca 2023 Bez kategorii

Czy znamy się na prawie?

Czasem pojawiają się kwestie związane z prawem, które powinniśmy rozwikłać w właściwy sposób, tak żeby wyjść z nich obronną ręką, ale jak mamy to wykonać, jeżeli nie znamy się na tych wszystkich zagadnieniach? Wtenczas idealnie zadziałamy, jeżeli wyszukamy eksperta, który będzie w stanie wyjaśnić nam te wszystkie zawiłości, pomoże nam napisać odpowiednie pisma, a do tego jeszcze wszystko zaprezentować w odpowiedni sposób, tak że na przyszłość będziemy wiedzieli, że to właśnie do niego powinniśmy się skierować. Ale jak odnaleźć takiego człowieka oraz kto rzeczywiście musi się nim okazać, tak żebyśmy mieli świadomość, że za swoje usługi nie weźmie od nas nazbyt wiele pieniędzy?

Jak poprawnie prowadzić księgowość naszej firmy?

15 marca 2023 Bez kategorii
Otworzenie prywatnej firmy to z pewnością wielkie marzenie potężnej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem świetna metoda, dzięki której uda się nam uzyskiwać dochód finansowy, który następnie będzie wyznaczany na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji powinno się jednakże odnotować, że w rzeczywistości nie jest to bezproblemowe zadanie do urzeczywistniania w praktyce.

Opóźniony lot, istnieją odszkodowania lotnicze

22 lutego 2023 Bez kategorii
W Polsce przywykliśmy do tego, że pociągi się spóźniają i zdarza się, że nawet dwie czy trzy godziny i jakoś niewiele osób kwapi się do tego, by PKP dało pasażerom jakiekolwiek odszkodowania. Ale, gdy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób chce odszkodowań.

Odpowiednia deklaracja podatkowa

22 lutego 2023 Bez kategorii
Prowadzenie firmy to nie lada wyczyn. Wszyscy doskonale wiemy jak to jest, kiedy trzeba zapanować nad wielością papierów firmy, nie jest to proste. Dlatego należy pamiętać, że będzie trzeba poprosić kogoś o wsparcie.

Pomoc prawna dla każdego

20 lutego 2023 Bez kategorii
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zgadza się z zdaniem, że prawo paradoksalnie nie pomaga tak, jak by tego oczekiwali.

Właścicielu firmy, czy wiesz, jak postąpić w każdej sytuacji? Zapoznaj się z kluczowymi informacjami tyczącymi prawa pracy oraz podatków.

7 lutego 2023 Bez kategorii
Każdy właściciel firmy okazuje się świadom, że trzeba prowadzić działalność zgodnie z bieżącymi przepisami. Tyczy to w równym stopniu zasad regulowanych poprzez kodeks pracy, jak także prawo podatkowe. Obowiązkiem szefa pozostaje zatrudnienie pracownika i odprowadzanie stosownych składek do Zus-u, dopełnienie deklaracji podatkowych, jak także przestrzeganie zasad kodeksu pracy oraz uczciwego podejścia do pracujących osób.

Jak przepisy naszego prawa chronią konsumentów przed nieuczciwymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

24 listopada 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Przedsiębiorca gdy sprzeda klientom jakieś usługi czy towary będzie z nimi zawierał umowę kupna sprzedaży. W pewnych sytuacjach taka umowa ma formę papierową, są na niej wyszczególnione wszystkie istotne postanowienia i ograniczenia. Lecz przy normalnej sprzedaży przeważnie nie spisuje się żadnych umów, więc w takiej sytuacji będzie obowiązywał regulamin sklepu, w którym dokonano zakupu.

Czy powinno się dzisiaj skorzystać z usług zawodowego zarządcy nieruchomości?

13 lipca 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Powszechnie wiadomo, że każdy z nas musi posiadać własne miejsce zamieszkania. Praktyka pokazuje nam, że często wybieraną przez nas formą mieszkalną okazuje się być zatrzymanie się w bloku. Jest to bowiem względnie wygodne rozwiązanie, jakie pozwala nam na osiedlenie się w komfortowych warunkach. Bloki mieszkalne stanowią dodatkowo w wielu przypadkach dobre miejsce do dokonania inwestycji dla osób, które poszukują dodatkowego kapitału.

Prawnicy w mieście Rzeszów

23 stycznia 2020 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Wszyscy wiemy, że posiadamy prawa i obowiązki. Część jest powiązana z tym, że żyjemy w rodzinie czy też są związane z tym, że mamy partnera/partnerkę. Jednak te prawa i obowiązki są naturalne, tworzą się, bo chcemy być z osobami. Jest jednak Konkretny zbiór norm, które są spisane w ustawach, tych praw powinniśmy przestrzegać a państwo jest zobowiązany przestrzegać obowiązków , co do nas swoich obywateli.

Internet to na obecną chwilę jedno z rozbudowanych źródeł wiadomości – warto to wykorzystać

23 października 2019 Działalność gospodarcza
W dziennym życiu zdarza się nam gro sytuacji, jakie postulują od nas właściwej wiedzy i znajomości szczegółowych pojęć z sfery prawa czy ekonomii. Pozwala nam to wtedy znacznie prędzej załatwić rozliczne rzeczy i, co najważniejsze, podejść do tego z dużym rozumem. Gdy zatem zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza znajomość nie jest dostateczna warto przeznaczyć trochę czasu i przyswoić sobie pojedyncze pojęcia.