Jak założyć spółkę z.o.o.

7 października 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Porady prawne znalazły sobie miejsce w Internecie i odniosły wielki sukces. Od tego czasu wcale nie musisz chodzić do takich miejsc, jak kancelaria prawna, żeby dostać radę nawet na najbardziej skomplikowany przypadek prawny.

Poza tym porady prawne są dużo tańsze od standardowych kancelarii prawniczych, gwarantując zbliżoną jakość usług. Przedtem, w przypadku kiedy kogoś nie było stać na opłacenie radcy, trzeba było szukać pomocy w instytucjach takich jak placówki porad dla studentów i biuro deputowanego.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tutaj, w serwisie, który w tamtym miejscu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

A to jest jasne, że nie każdy dysponuje czasem i możliwościami (na przykład zamieszkując w niedużej miejscowości), by z nich korzystać.

prawo

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Polecam skorzystać z mnogości cyfrowych serwisów prawniczych, jakie funkcjonują na polskim rynku nowoczesnych porad prawnych. Pewien procent z nich udziela rad za opłatą, reszta zapewnia bezpłatną pomoc. Znajdziemy portale dedykowane wąskiemu rodzajowi usług, czyli np. obszarom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i też istnieją uniwersalne poradnie online. Większość portali z poradami w sieci zawiera przepastne wykazy aktów prawnych oraz rozwiązanych spraw, dzięki czemu możemy własnoręcznie odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. To oszczędność czasu i środków. Bazy zawierają wyszukiwarki, do których należy wklepać nasz problem i rodzaj sprawy (np. prawo rodzinne)

Opłaca się skorzystać również z któregoś z mnogości internetowych portali prawniczych, jakie można znaleźć na rodzimym rynku sieciowych porad prawnych Niektóre z nich wymagają pewnych opłat, reszta ma w ofercie bezpłatną pomoc. W Internecie można spotkać serwisy dedykowane zawężonemu tematowi porad, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i też istnieją wszechstronne poradnie online. Znakomita część witryn z poradami online zawiera obszerne wykazy dokumentów prawnych i dawnych spraw, co sprawi, że będziemy mogli własnoręcznie poszukać odpowiedzi na prawną zagadkę. Oszczędzi to czas i pieniądze. Zazwyczaj do dyspozycji jest wyszukiwarka, w która trzeba wpisać określony problem i typ prawna (np. prawo rodzinne)

Po pierwsze, należy sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego konieczna jest oczywiście pomoc notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze informacje i deklarujemy ciało zarządcze spółki.

Gdy pragniemy działać na tej zasadzie warto wcześniej udać się na konsultację do radcy prawnego, który trudni się tego rodzaju kwestiami. Znalezienie go także nie nastręcza większych kłopotów. Powinniśmy skorzystać z internetu np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia na pewno otrzymamy w odpowiedzi odnośniki do wielu serwisów wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie bójmy się zwracać się o rady. Nie jest to wyjątkowo drogie, a zyskamy pewność, że wszelkie dokumenty są w porządku, dostaniemy szczegółowe wiadomości o ryzyku jakie może być związane z tego typu formą działania i rozwiane będą wszystkie nasze wątpliwości.

Następnie trzeba określić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Na końcu firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w KRS, dokąd w czasie do pół roku od podpisania umowy trzeba złożyć umowę spółki, formularze rejestrowe i potwierdzenie wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Trzeba pamiętać także o wykazie wspólników i ich danych adresowych (Zobacz kto to radca prawny z Oleśnicy). Potem jest czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku spółkę można zarejestrować internetowo, lecz związane jest to z obowiązkiem dysponowania podpisem elektronicznym.