Czym jest outsourcing?

27 lutego 2024 Bez kategorii
Płace, rachunkowość – co można zlecić firmie zewnętrznej jak też jakie to przyniesie korzyści?
Outsourcing, zatem przekazanie części zadań lub procesów firmowych innej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło pośród małych oraz średnich przedsiębiorców.

Zakładanie własnej działalności od A do Z

25 listopada 2023 Bez kategorii
Wybierającdrogę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem założenia własnej firmy. Posiadanie własnej działalności gospodarczej ma wiele plusów: pracujemy sami na siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru pasujących nam partnerów i pracowników. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.

O czym powinno się pamiętać, prowadząc swoją działalność.

16 listopada 2023 Bez kategorii
Założenie własnej działalności to świetna szansa na robienie tego, na co ma się ochotę przy jednoczesnym zapewnianiu sobie potrzebnych środków do życia. Założenie samodzielnie firmy nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy pójść do urzędu pracy i na miejscu dostaniemy konieczną pomoc oraz porady , które dotyczą tego, co należy zrobić na początek i jakiego typu zobowiązania nas obowiązują.

Na które szczegóły powinien zwrócić uwagę nowy przedsiębiorca?

2 września 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Powszechnie przyjęło się przekonanie, że środek pieniężny nie jest najważniejszym obiektem na świecie. Niemniej jednak świetnie wiemy, że posiadanie go w odpowiedniej ilości jest w stanie zauważalnie wywrzeć wpływ na stan naszego życia. Najłatwiejszą metodą do uzyskania środków pieniężnych okazuje się być odnalezienie dobrze opłacanego miejsca zatrudnienia, w którym dopełnianie zadań nie będzie stanowiło olbrzymiego wysiłku.

Czy pracowanie spoza biura ma jedynie zalety? Okazuje się, że niekoniecznie. Zobacz o jakich minusach można wspomnieć

12 lipca 2023 Bez kategorii
Mogłoby się wydawać, że pracowanie zdalne, z naszego mieszkania a do tego na swoich warunkach to idealne rozwiązanie dla każdego dorosłego człowieka, który w jakiś sposób musi zarobić na swoje utrzymanie. Sporo z nas na pewno marzy o czymś takim i w różnym tempie do tego dąży. Przecież opcja taka zdaje się być bardzo wygodną. Często pracują tak graficy, copywriterzy albo praca informatyk.

W niejednej firmie niesłychanie ważne są osoby trudzące się doradztwem logistycznym oraz zarządzaniem zmianą, bowiem to one są współodpowiedzialne za każdy sukces

22 czerwca 2023 Bez kategorii
W zasadzie każdy przedsiębiorca powinien być otoczony ludźmi profesjonalnymi oraz specjalizującymi się w określonej dziedzinie. Dlatego rekrutacja na każde miejsce musi być prowadzona sumiennie i dokładnie, by później nie okazało się, iż zatrudniony nie spełnia naszych przewidywań.

Czy opłaca się obecnie mieć dyplom z wyższej uczelni?

19 czerwca 2023 Bez kategorii
W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w Polsce mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest nieco inna. W naszym kraju w chwili obecnej jest około trzydzieści dziewięć procent ludzi z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W wielu krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

Czy bezpieczeństwo ma obszerny wpływ na znalezienie miejsca pracy?

23 lutego 2023 Bez kategorii
Jednym z elementów, który bez wątpienia ogrywa ogromnie duże znacznie w czasie naszego funkcjonowania w jednostkach organizacyjnych bezsprzecznie jest bezpieczeństwo. Można nawet niezmiernie odważnie rzec, że znaczna ilość pracowników w wielu przypadkach najpierw bierze pod uwagę aspekty bezpieczeństwa, a następnie bez mała kwestie zarobków szukając swojego zatrudnienia. W tym miejscu warto również dodać, ze po wielokroć nasze firmy nie utrzymują należytych standardów o bezsprzecznie nie jest zjawiskiem dobrym.

Użyteczne narzędzie służące do zarządzania delegacjami pracowników oraz Business Intelligence

15 lutego 2023 Bez kategorii
Zarówno małe firmy jak także znaczne przedsiębiorstwa chętnie korzystają z przeróżnych systemów i narzędzi, jakie dopomagają im w skutecznym i wydajnym zarządzaniu firmą. Jeśli nasi pracownicy częstokroć wyjeżdżają na rozliczne firmowe delegacje, to na pewno przydatne okaże się narzędzie, jakie zezwoli nam na funkcjonalne i wydajne zarządzanie delegacjami pracowników.

Właścicielu firmy, czy wiesz, jak postąpić w każdej sytuacji? Zapoznaj się z kluczowymi informacjami tyczącymi prawa pracy oraz podatków.

7 lutego 2023 Bez kategorii
Każdy właściciel firmy okazuje się świadom, że trzeba prowadzić działalność zgodnie z bieżącymi przepisami. Tyczy to w równym stopniu zasad regulowanych poprzez kodeks pracy, jak także prawo podatkowe. Obowiązkiem szefa pozostaje zatrudnienie pracownika i odprowadzanie stosownych składek do Zus-u, dopełnienie deklaracji podatkowych, jak także przestrzeganie zasad kodeksu pracy oraz uczciwego podejścia do pracujących osób.

Telemarketing – branża przyszłości aplikująca współczesne technologie

23 stycznia 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Obecnie alternatywa prędkiego komunikowania się jest dla ludzi niezmiernie istotna. Coraz częściej działają oni w niezmiernie aktywnym trybie, przez co nie znajdują najczęściej czasu na najbardziej prozaiczne czynności. Z tego względu spostrzega się rozwój wielu branż, jakie wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom klienta i kontaktują się z nim z zamiarem zaprezentowania korzystnych ofert.

Organizujesz biznesowe spotkanie – dowiedz się w jaki sposób wyselekcjonować salę konferencyjną

15 października 2022 Bez kategorii
Rozwój osobisty to klucz do sukcesu. W tym celu mnóstwo firm urządza szkolenia w większych miejscowościach dla swych PRacowników. Zorganizowanie takowej profesjonalnej konferencji wymaga jednak wiele wysiłku, rozumowego i szczegółowego przygotowania.
Jeżeli nie posiadasz na tym polu praktyki, należy korzystać z usług przedsiębiorstw wynajmujących aule konferencyjne.

Pisanie CV i rozmowa kwalifikacyjna – aktualnie jedne z istotniejszych haseł dotyczące wyszukiwania pracy

4 października 2022 Bez kategorii
W aktualnych czasach praktycznie każdy obywatel chce posiadać pracę. Jest ona czymś, dzięki czemu jednostki posiadają możliwość na normalne życie i spełnianie swoich marzeń. Praca jest również rzeczą, która jednostkom umożliwia utrzymywanie kontaktów z innymi ludźmi, przez co mogą one prowadzić życie towarzyskie i zawierać nowe znajomości.

Studiujesz lub potrzebujesz pracy jedynie na pewien czas? Dowiedz się, w której miejscowości na Śląsku można odnaleźć pracę tymczasową

3 września 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
W obecnych czasach w RP każdy pragnie pracować – choćby dorywczo, chociażby raz na jakiś czas. Wszystko po to, aby móc zdobyć pieniądze, a następnie wydawać na własne zachcianki. W latach PRLu mało osób studiowało, natomiast spora grupa pracowała. Dzisiaj w naszym państwie prawie każdy młody idzie na studia.

Ceniony informatyk Ilya Zhitomirskiy wypowiedział słowa, że „Bycie współtwórcą budowania przedmiotów dla wszechświata jest niesamowite”

7 stycznia 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Rewolucja rolnicza zainicjowała, a odkrycie pisma, zwiększyło tempo rozwoju wiedzy człowieka. Kolejno w rezultacie rewolucji demograficznej, mieliśmy rewolucję przemysłową. Dzisiaj dzieje się kolejna rzecz, która już teraz zmienia zdecydowanie naszą cywilizację – rewolucja informatyczna.

Doskonale działająca firma.

28 października 2021 Działalność gospodarcza
Amlux to jedna z wyjątkowo wyspecjalizowanych firm zajmujących się sprzątaniem w Polsce. Zajmuje się ona takimi usługami już od dwudziestu sześciu lat. Spółka taka funkcjonuje na obszarze całej Polski, a zatrudnia blisko 4 tysiące ludzi. Amlux ma aż czternaście filii w Polsce. Amlux zajmuje się oczyszczaniem dużych obiektów biurowych, obiektów handlowych, marketów, obiektów przemysłowych, obiektów rekreacyjno – sportowych, apartamentowców, i dodatkowo w sprzątaniu szpitali.