Kto nam dopomoże ulokować nasze pieniądze?

9 lutego 2024 Bez kategorii
Mass media donoszą, iż w ostatnim okresie nasze przychody ulegają wzrostom. Jeśli nie mamy potomstwa lub w celu ich utrzymania na wyższym szczeblu wyjechaliśmy na zarobek, do któregoś państwa za naszą zachodnią granicą kraju, jest niezwykle potencjalne, że zebraliśmy jakąkolwiek sumę, którą obecnie chcielibyśmy w jakimś miejscu zainwestować.
Bardzo wielokrotnie jest tak, że nie wyznajemy się na mechanizmach zarządzających światem większych finansów.

W jaki sposób szybko oraz bezproblemowo uzyskać pożyczkę? Najlepiej przez internet. Ale w jaki sposób to zrobić i czy jest to bezpieczne?

7 lutego 2024 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Niespodziewane wydatki mogą przydarzyć się każdemu z nas i to zawsze, choćby w najmniej spodziewanej, chwili. Może to być zapomniany rachunek, lub naprawienie jakiegoś sprzętu, na przykład lodówka. Niby takie prozaiczne sprawy, a jednak są w stanie mocno nadszarpnąć domowy budżet. Co w takim wypadku, gdy pieniądze są potrzebne “na teraz”, a nie ma co liczyć na wsparcie banku czy najbliższych? Można wtedy skorzystać z pożyczki online bez weryfikacji.

Dlaczego należy przechowywać finanse na koncie w banku

23 listopada 2023 Bez kategorii
Obecnie banki oferują nam założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty konkretnego banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Tego typu konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. dostępność wszystkich bankomatów za darmo sprawa, że płacimy dziesięć złotych, czyli w okresie całego roku sto dwadzieścia złotych idzie na prowadzenie konta.

Brakuje Ci pieniędzy? Pożycz przez Internet

3 września 2023 Bez kategorii
A wszystko kręci się wokół finansów, powiedziałeś nie jeden raz w życiu. W których to było momentach? A na przykład, w momencie, gdy dochodziło do znanej afery, przetasowania na scenie parlamentarnej, połączenia jakiejś wielkiej firmy… A w rzeczywistości, codziennym życiu, kiedy zabrakło ci kasy i musiałeś zadłużać się, a to marzyłeś o czymś i zabrakło ci trochę do transakcji…

Jakim sposobem odkryć dobry bank?

3 września 2023 Bez kategorii
W dniu dzisiejszym niezwykle wiele mówi się na temat szeroko rozumianej bankowości. Praktyka bezsprzecznie pokazuje nam, że stała się ona niejako niezwykle ważnym elementem naszego codziennego życia, z którego bezsprzecznie z nas chce bądź już kiedyś w przeszłości po wielokroć skorzystał. Przechowywanie pieniędzy w domu bowiem stało się dzisiaj wybitnie trudne, ze względu na postępującą inflację oraz raz za razem stratę warto pieniądza.

Kredyt przez Net – ekspresowo, sprawnie oraz bezpiecznie

24 czerwca 2023 Bez kategorii
Banki oferują swoim Kontrahentom sposobność wykonywania różnorodnych operacji bankowych za sprawą Netu. Aktualnie internetowe konta oszczędnościowe są wykorzystywane na okazałą skalę, ponieważ dostęp do swojego konta bankowego poprzez internet jest sporo prostszy i szybszy niż osobiste udanie się do placówki bankowej.

Prywatne kredyty pod zastaw domu, z których korzysta wiele konsumentów

21 czerwca 2023 Bez kategorii

Na dogodnych warunkach są obecnie oferowane prywatne kredyty pod zastaw mieszkań, z których robi użytek wiele ludzi. Dlatego też ludzie się na nie z chęcią decydują. I to coraz częściej nie tylko w bankach. Takie pożyczki nie wymagające potwierdzenia w biurze informacji kredytowej odwołują się w takim samym stopniu do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorstw.

Na dzień dzisiejszy wszyscy praktycznie mamy do czynienia z zakupami poprzez internet

11 maja 2023 Bez kategorii
Nabywamy ciągle rozmaite przedmioty na serwisach w internecie. Najczęściej przypominają one aukcje, gdzie mamy możliwość nabyć jakiś przedmiot licytując najbardziej korzystną dla sprzedającego cenę. Zakupy tego typu najczęściej dają nam możliwość również nabycie czegoś za ustanowioną wcześniej kwotę, jaka jednak na ogół jest trochę wyższa od tej, za którą chcielibyśmy daną rzecz kupić.

Nie trzymaj pieniędzy w skarpecie!

10 maja 2023 Bez kategorii
Wszyscy wiedzą, że pieniądze nie rosną na drzewach – jeśli tylko oczywiście nie jesteś celebrytą, bardzo ważną postacią w państwie czy bardzo znakomitym naukowcem. Gdy jesteś z przeciętnej rodziny i trapią cię normalne problemy, zapewne pracujesz, walczysz o zachowanie godziwego bytu i głowisz się, jak jeszcze starać się rozmnożyć środki, które jakimś cudem udało się zebrać na koncie bankowym.

Nowoczesne usługi bankowe

2 maja 2023 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Banki tworzą rodzaj instytucji od dawnych czasów służący ludziom. Już w bardzo dawnych czasach ludzie zauważyli, że znacznie lepiej jest wpłacić swoje pieniądze na konta w banku niż trzymać gotówkę samodzielnie. Dzięki temu obecnie już bardzo niewielu ludzi trzyma własne pieniądze w przysłowiowej skarpecie. Wzrost zaufania do banków wywołany jest także ewolucją w technologii, w ten sposób rozwojowi uległy także wykorzystywane w bankach zabezpieczenia.

Egzekucja z roszczeń na rachunku bankowym trasata

18 kwietnia 2023 Bez kategorii
Zajęcie rachunku bankowego trasata uskutecznione jest z momentem doręczenia placówce bankowej zajęcia wierzytelności dłużnika z tytułu prowadzenia rachunku bankowego. Bank zobowiązany będzie zająć rachunek bankowy dłużnika nawet w przypadku nie wskazania przez wierzyciela szczegółowo numeru rachunku bankowego. Wystarczy zatem informacja wierzyciela, iż trasat może w danym banku posiadać rachunek bankowy.

Kolejny produkt finansowy!

10 kwietnia 2023 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
W dzisiejszych czasach wszystko musi być odpowiednie do oczekiwań klientów. A obecnie ogromnym gronem klientów są ludzie prowadzący swoje firmy. Jeśli bank chciałby ich do siebie przekonać musi tworzyć takie produkty, które będą dla firm interesujące. Tego typu produktem na pewno jest mbiznes konto. Jest to konto dla firm, które dopiero startują, tzn. takie konto mogą założyć firmy, które od chwili zgłoszenia działalności nie funkcjonują więcej niż rok. Konto to jest idealnie dostosowane do potrzeb stawiających pierwsze kroki firm. Dobrze, więc zwrócić na nie uwagę, kiedy będziemy chcieli założyć konto własnej działalności.

Gra na giełdzie – czy jest opłacalna?

5 kwietnia 2023 Bez kategorii
Każdy sposób na uzyskanie kolejnych pieniędzy jest dobry. Szukając dodatkowych źródeł finansowania, niż jedynie praca zarobkowa, możemy zwiększyć swoje oszczędności, zabezpieczyć przyszłość swoją i dzieci oraz zyskać pieniądze na przyjemności. Stąd też coraz większym zainteresowaniem cieszy się gra na giełdzie.
Z jakiego względu warto
Gra na giełdzie wielu osobom kojarzy się z większym ryzykiem inwestycyjnym, stąd wolą unikać tego rodzaju działalności.

Kredyt pozabankowy

22 lutego 2023 Bez kategorii

Jeśli „jesteś przyparty do muru” i koniecznie musisz otrzymać trochę gotówki na zapłatę zadłużenia w banku lub innego zadłużenia, a utraciłeś już zdolność kredytową w instytucji finansowej to pamiętaj że nie wszystko przepadło i występuje pewne rozwiązanie. Wyjściem z tego problemu jest kredyt pozabankowy.

W obecnych czasach musimy mieć dobre konto bankowe

6 lutego 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes

Współczesna gospodarka opiera się na paru fundamentach. Jej fundamentem jest wymiana handlowa. Każdy podmiot – czy to zakład pracy czy gospodarstwo domowe – coś nabywa albo wyprzedaje. Ażeby obrót gospodarczy był możliwy niezbędne są środki pieniężne. W zdrowej gospodarce większość z nich powinna pochodzić z działalności biznesowej a w przypadku osób fizycznych z uposażenia za pracę czy oszczędności.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by mój ubiegać się o kredyty dla firm? Co poleca się o nich wiedzieć?

21 listopada 2022 Działalność gospodarcza
Jesteś przedsiębiorcą i rozważasz zaciągnięcie kredytu dla firm? Dowiedz się, o czym warto wiedzieć. Kredyt inwestycyjny dla firm zaciągany jest przez osoby prowadzące własną działalność w celu pokrycia określonych inwestycji, które mają powiększyć lub utrzymać na aktualnym poziomie wysokość majątku firmy. Przede wszystkim trzeba wybrać instytucję bankową, z którym wejdziemy w kooperację.

Jeśli jesteś profesjonalnym ekonomistą, potrafisz logicznie myśleć i chcesz poszerzać swoją wiedzę i możliwości – warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat giełdy walutowej Forex.

20 listopada 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
W obecnych momentach – pieniądz włada cywilizacją, jest podstawą zdrowego bytu i funkcjonalności w społeczeństwie. Z nieznanych względów jednakże – z roku na rok wzrasta różnica między bogatymi i biedniejszymi.

Firmowe rachunki dla przedsiębiorców – na co patrzeć przy wyborze dla własnej firmy.

13 maja 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Zakładając firmę trzeba o wielu sprawach pomyśleć, a jedną z nich musi być założenie firmowego konta. Większości przedsiębiorców konto w banku na pewno się przyda. Przy jego pomocy będzie można płacić za rachunki i faktury, na nie otrzymywać przelewy za swoje usługi, i wreszcie rozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Konta firmowe różnią się trochę od kont indywidualnych, na początek dlatego że do ich otwarcia konieczne jest przedłożenie kompletu dokumentów firmowych, takich jak regon, nip i wpis do ewidencji. Założone w banku konto trzeba również zgłosić do Urzędu Skarbowego.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny- po co

7 października 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Posiadasz parę kredytów. Mieszkasz w nowym domu, przed nim stoi nowy samochód, niezbędny okazał się nowy komputer… Po pewnym czasie pamiętanie o tych wszystkich terminach spłacania rat staje się coraz bardziej irytujące.

Zastanów się wtedy nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat.

Co mieć na uwadze biorąc kredyt? – zobacz artykuł

1 sierpnia 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Zaciągniecie kredytu często staje się sposobem na zakup wymarzonych sprzętów, samochodu, domu albo zapłatę za dalekie podróże. Kredyt trzeba jednak zaciągać w rozsądny sposób. należy jednak pamiętać, że będziemy spłacać go przez określony czas, dlatego należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pomoże nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i sztucznie ukrytych kosztów.

Szczególnie znane propozycje bankowości w Polsce.

9 listopada 2020 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Jedynym z najbardziej i najenergiczniej formującym się filarem w ostatnich latach staje się sfera bankowości elektronicznej. Właśnie tu mnóstwo ludzi rokuje swoją przyszłość, to tutaj wiele ludzi widzi swoją szansę na zdobycie solidnego zatrudnienia i korzystniejszych perspektyw na życie. Dlatego dzisiejszy artykuł chciałabym poświęcić na opisanie , jak obecnie wygląda sektor bankowości w Polsce.

Lokaty inwestycyjne dla każdego

15 października 2019 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Ciężko obecnie inwestować czy nabywać dobra luksusowe, bez zaciągania pożyczki w banku. W dwudziestym pierwszym wieku wiele tymczasowych trudności z zakupem mieszkania, samochodu lub pozostałych ważnych zakupów można nadzwyczaj łatwo rozwikłać przykładowo poprzez dane kredyty. Jednym z nich jest dla przykładu kredyt inwestycyjny. Wybranie odpowiedniego kredytu tego typu dla ludzi w każdej płci i wieku nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą, niemniej często wystarczy tylko krótka wizyta do banku, by uzyskać korzystny kredyt, o ile oczywiście spełnia się przy tym również pewne wymogi formalne.

Formy finansowania naszych marzeń

15 października 2018 Działalność gospodarcza
Na rynku dostępne są różne formy finansowania naszych marzeń, projektów prywatnych oraz firmowych. Kredyt hipoteczny to kredyt, którym można sfinansować: budowę domu, nabycie mieszkania lub domu, kupno działki budowlanej, remont, rozbudowę domu lub mieszkania. Jest kredytem długoterminowym, co, w związku z tym daje szansę rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania.