Firmowe rachunki dla przedsiębiorców – na co patrzeć przy wyborze dla własnej firmy.

13 maja 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Otwierając firmę trzeba o paru rzeczach pomyśleć, a jedną z nich musi być otwarcie konta firmowego. Większości przedsiębiorców konto w banku będzie potrzebne. Za jego pomocą będzie można opłacać rachunki i faktury, na nie dostawać przelewy za swoje usługi, i wreszcie rozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Firmowe konta różnią się trochę od indywidualnych kont, przede wszystkim dlatego że do ich założenia konieczne jest dostarczenie kompletu dokumentów firmowych, takich jak nip, regon i wpis do ewidencji. Założone w banku konto trzeba także zgłosić do skarbówki.

bank

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Konta firmowe zależnie od banku różnią się między sobą, w pierwszej kolejności funkcjonalnością i opłatami. Co zrozumiałe wielkość opłat za rachunek jest jednym z podstawowych parametrów, jakie się bierze pod uwagę podczas wyboru, lecz nie jest jedynym. Dla niejednej osoby bardzo istotna może także być odległość do najbliższego oddziału, w szczególności w przypadku firm handlowych może to mieć duże znaczenie.

W niektórych bankach da się również, w ramach konta firmowego, otrzymać linię kredytową, która każdemu początkującemu przedsiębiorcy się przyda.

Czy moja witryna (http://radca-pr.pl/) sprosta Twoim oczekiwaniom? Sądzę, że tak. Tam też oczekują na Ciebie interesujące posty. Namawiam!

Konto takie przykładowo ma Idea Bank, który stara się utrzymywać wizerunek banku bardzo przyjaznego przedsiębiorcom. Brak absolutnie żadnych opłat za prowadzenie rachunku i przelewy to bardzo kusząca propozycja, a do tego od kilku miesięcy w koncie można dostać debet na dość

bank

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

atrakcyjnych warunkach.

Otrzymanie takiej linii debetowej nie wymaga żadnych zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS, nie będą potrzebne także informacje o zarobkach. Bardzo ciekawie prezentuje się oferta braku opłat, przez trzy miesiące linia debetowa jest za darmo, a w kolejnym okresie czasu przy spełnieniu określonych warunków również poniesie się żadnych opłat. Mając to na uwadze idea bank konto firmowe można polecić wszystkim przedsiębiorcom, jedynym minusem może być nieduża liczba oddziałów, lecz to miejmy nadzieję niedługo się zmieni – .