Nie niepokój się zaległościami – rozlicz własny pit w 2016 roku oraz spokojnie zajmij się tym, co faktycznie lubisz

Posted on 1 czerwca 2021Posted in Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Przekładanie obowiązków na kolejne dni odnosi się do wielu Polaków, lecz przed niektórymi kwestiami nie da się uciec. Okrążanie szerokim łukiem miejsc, w których należy rozliczyć swój pit jest bardzo popularne do czasu, aż wybija ostatnia godzina, aby to zrobić. Konsekwencje pasywności i niedoręczenia rozliczenia podatkowego nie są przyjemne i zamiast na ich temat myśleć, lepiej skupić się na swoim obowiązku i wreszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel orientuje się, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w szybkim i skutecznym rozwiązaniu problemu. Bierzmy się więc do działania.

Okazja do rozliczenia się z podatku za pośrednictwem sieci internetowej.

Posted on 20 stycznia 2021Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Wyjątkowo wygodna jest możliwość taka jak rozliczanie się z podatku za pośrednictwem Internetu. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że tak dużo osób w bieżącym roku podatkowym skorzystało z tego rozwiązania. Całościowa droga postępowania jest bowiem wyjątkowo łatwa. Wystarczy jedynie mieć elektroniczny podpis i uaktywnić konto na stronie US. Po zatwierdzeniu wszystkich informacji, które się wpisze w takim panelu nie zostanie nic ponadto, jak tylko uzupełnić dokument według przykładu.

Czynności związane z obowiązkowym złożeniem deklaracji PIT

Posted on 3 listopada 2020Posted in Działalność gospodarcza
Końcówka roku większej części dojrzałych, zarabiających na swoje utrzymanie osób kojarzy się z obowiązkiem rozliczania podatków. Dla wielu ludzi jest to stosunkowo przykry obowiązek, który kojarzy się z czekaniem w urzędach, a także z nieumiejętnym wypełnianiem potrzebnych formularzy. Z przyczyny niewystarczającej wiedzy na temat rozliczania się wielu ludzi zwraca się o pomoc do profesjonalistów w tym zakresie, czyli w pierwszej kolejności do księgowych.

Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób pozyskać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

Posted on 21 października 2019Posted in Działalność gospodarcza
Kwartalne rozliczenie podatku posiada multum wartości, jedną z nich jest ewentualność zatrzymania pieniędzy, jakie w toku miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rachowanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza mnóstwo wartościowego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi rachunkowość. Żeby być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, trzeba złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, a także zaktualizować wpis do CEIDG.

1 procent na rzecz przeróżnych organizacji pożytku publicznego

Posted on 2 maja 2019Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Aktualnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje możliwość przekazania jednego procentu dla rozlicznych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez niesłychanie długi czas i na pewno warto korzystać z tej możliwości. Na sam początek powinno się jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie znaczy to pojęcie.

Podatek za wynajem kalkulator to szybki sposób na właściwe wyliczenie.

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Aktualnie wynajem domu przynosi znaczne zarobki od których musimy wyprowadzić podatek.
Właściciel lokalu, który podjął decyzję powiązaną z prywatnym wynajęciem, ma możliwość zdecydować się na jedną z dwóch opcji opodatkowania. Jest to ryczałt od przychodów ze stawką która wynosi 8,5% na zasadach ogólnych, których stawka wynosi 18% lub 32%.