Obowiązki właściciela firmy względem organów państwowych

7 lutego 2024 Bez kategorii
Wszelki podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi lub towary musi płacić podatek VAT. Wszystkim wiadomo, iż jest to jeden z najbardziej skutecznych podatków które można opłacać. Należy do podgrupy taks pośrednich, to znaczy takich, które nie są opłacane w odpowiednim urzędzie skarbowym ale w cenie nabywanego produktu lub usługi. Słowem, biznesmeni wliczają ów podatek w koszt wyprzedawanego produktu. I na tym właśnie polega jego moc – niezwykle łatwo będzie określić ile tegoż podatku musimy zapłacić.

Nie zajmujące wiele czasu możliwości na rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.

6 lutego 2024 Bez kategorii
Szybkie, darmowe oraz co najbardziej istotne, najlepsze rozwiązania dla rozliczenia corocznego podatku dochodowego od osób fizycznych jest czymś, co marzy się każdej osobie, która posiada pewne dochody i każdego roku musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jak wiadomo, wielu osobom co roku sprawia to kłopoty i z tego względu eksperci, jacy są za to odpowiedzialni starają się stworzyć w coraz większej mierze sprawdzone sposoby na to aby kwity PIT 36 L nie były czymś skomplikowanym do wypełnienia.

Bezpłatne programy do wyliczania podatku

16 listopada 2023 Bez kategorii
Szybki rozwój technologiczny powoduje, że nawet rozliczenie podatku stało się niezwykle proste, dzięki świetnym oprogramowaniom. Aplikacje są darmowe i każdy może skorzystać z tego dobrodziejstwa.
Aplikacje są tak zbudowane, że podatnik nie musi się martwić jak rozliczyć pit przez internet.

Zobowiązanie przedsiębiorcy do składania zeznań podatkowych

5 września 2023 Bez kategorii
Niezależnie od systemu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym wylicza się mnożąc 40 godzin przez ilość całych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a w następnej kolejności dodając do uzyskanej ilości iloczyn 8 godzin i ilości dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wymiar czasu pracy wypada zmniejszyć o 8 godzin za każde święto następujące w czasie rozliczeniowym i wypadające w różnym dniu aniżeli niedziela.

W jaki sposób najszybciej wypełnić formularz PIT

3 września 2023 Bez kategorii
Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to przysłowiowa droga przez mękę. Nawet, jeśli każdego roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć trudności tego samego typu – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednakże tak negatywnie nastawieni, przecież co roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie odnajdziemy wiele programów, które ułatwią wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtującą nas kwestię. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.

Wskazówki fiskalne dla firm

18 czerwca 2023 Bez kategorii
Jak odliczyc internet? Podatnik – będący osobą fizyczną, która korzysta z internetu, ma prawo odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki poniesione z tytułu użytkowania internetu. Od 2014 roku znacznemu zmniejszeniu uległa liczba osób mających ulgę na internet.

Czynności związane z obowiązkowym złożeniem deklaracji PIT

18 czerwca 2023 Działalność gospodarcza
Końcówka roku większej części dojrzałych, pracujących na siebie ludzi kojarzy się z obowiązkiem dokonywania rozliczenia podatkowego. Dla wielu osób jest to stosunkowo nieprzyjemny obowiązek, który kojarzy się z czekaniem w urzędach, a także z nieumiejętnym uzupełnianiem potrzebnych wniosków. Z powodu zbyt małej wiedzy w zakresie rozliczania się wielu ludzi szuka pomocy u profesjonalistów w tym zakresie, a więc w pierwszej kolejności do księgowych.

W jaki sposób dobrze wypełnić swój coroczny obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

7 czerwca 2023 Bez kategorii
Jednym z corocznych obowiązków każdej pracującej osoby będzie złożenie w odpowiednim czasie rozliczenia podatku. Będzie to dotyczyć to każdego bez wyjątku, kto osiągnął w poprzednim roku kalendarzowym jakiś dochód. Ustawodawcy przewidzieli maksymalny czas na wywiązanie się ze złożenia deklaracji na koniec kwietnia, i przekroczenie tego dnia będzie się wiązało z dużymi konsekwencjami.

Dlaczego wszyscy muszą płacić podatki w różnej formie, jak prawidłowo policzyć roczne zeznanie podatkowe.

7 maja 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Jednym z najważniejszych obowiązków, a może nawet najważniejszym, który będzie spoczywał na każdym obywatelu są podatki. Różnorodnych danin, ściąganych przez państwo od ludzi jest całe mnóstwo, przede wszystkim w każdym towarze, jaki się kupuje w sklepie do zastosowania prywatnego jest ukryty wcale nie mały VAT. Oprócz tego różne podatki i to w niemałym wymiarze występują w papierosach, paliwie i alkoholu, właśnie na tym opiera się spora część krajowego budżetu.

Nie niepokój się zaległościami – rozlicz własny pit w 2016 roku oraz spokojnie zajmij się tym, co faktycznie lubisz

28 lipca 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Odkładanie obowiązków na później odnosi się do niejednego Polaka, lecz przed niektórymi sprawami nie uciekniemy. Wymijanie szerokim łukiem miejsc, w jakich należy rozliczyć swój pit jest wyjątkowo popularne do chwili, aż wybija ostatnia godz., aby to zrobić. Konsekwencje pasywności oraz niedostarczenia rozliczenia podatkowego są nieprzyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skoncentrować się na swoim obowiązku i nareszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel orientuje się, iż program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w szybkim oraz efektywnym rozwiązaniu problemu. Bierzmy się w związku z powyższym do pracy.

Okazja do rozliczenia się z podatku za pośrednictwem sieci internetowej.

8 lipca 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Nad wyraz wygodna jest opcja taka jak rozliczenie się z podatku za pośrednictwem sieci internetowej. W związku z tym nie jest zaskoczeniem, że tak wiele ludzi w aktualnym roku podatkowym skorzystało z takiego rozwiązania. Całościowa droga postępowania pozostaje albowiem bardzo nieskomplikowana. Wystarczy jedynie posiadać elektroniczny podpis a także uaktywnić konto na stronie Urzędu Skarbowego. Po zatwierdzeniu wszystkich informacji, które się poda w tym panelu nie pozostanie nic ponadto, jak zaledwie uzupełnić formularz w odniesieniu do wzorca.

1 procent na rzecz przeróżnych organizacji pożytku publicznego

13 marca 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
W dzisiejszych czasach rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje ewentualność oddania jednego procentu na rzecz rozmaitych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez niesłychanie długi czas i na pewno warto korzystać z tej możliwości. Na sam początek należałoby jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co konkretnie oznacza to pojęcie.

Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób pozyskać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

21 października 2019 Działalność gospodarcza
Kwartalne rozliczenie podatku posiada multum wartości, jedną z nich jest ewentualność zatrzymania pieniędzy, jakie w toku miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rachowanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza mnóstwo wartościowego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi rachunkowość. Żeby być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, trzeba złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, a także zaktualizować wpis do CEIDG.