Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób pozyskać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Kwartalne rozliczenie podatku posiada multum wartości, jedną z nich jest możność zatrzymania pieniędzy, jakie w toku miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza niemało wartościowego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi księgowość. By być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, powinno się złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, oraz także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Wskazane jest pamiętać o terminie, gdyż przejście na podatek kwartalny (czytaj więcej na ten temat) jest dopuszczalne wyłącznie raz w roku – powinno się to uczynić do 20 lutego. Chociaż nie każdy może rozliczać się kwartalnie. Takiej metody rozliczania podatku nie zdołają wybrać podatnicy, jacy w kwartale dokonali kupienia artykułów „wrażliwych”, czyli tych, które pozostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu na przykład o nieobrobionym złocie lub rurach do gazociągów. Będzie to aczkolwiek realne, gdy całkowita kwota dostaw nie naruszy 50 tysięcy złotych. http://cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-sklep-internetowy http://cenabiznesu.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnosci

Jednostki zajmujące się sprzedażą mogą pozyskać ulgę na kupno kasy fiskalnej, jednakże aby tak było należy realizować pewne wyznaczone warunki. Żeby skorzystać z takiej ulgi podatnik musi uprzednio złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z wiadomością i liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

razem z miejscem ich wykorzystywania. Co więcej wypada zacząć ewidencjowanie w właściwym, obliczonym terminie, w jakim kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, iż spełniają określone funkcje, kryteria i warunki. Następnym istotnym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przypada tym przedsiębiorcom, jacy prowadzą pewną działalność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych . Mogą to być sklepy stacjonarne, oraz także online, wskutek tego jeżeli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu internetowego i jesteś jego właścicielem – zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalną (naturalnie po spełnieniu przedtem podanych warunków).