Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób pozyskać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

21 października 2019 Działalność gospodarcza
Kwartalne rozliczenie podatku posiada multum wartości, jedną z nich jest możność zatrzymania pieniędzy, jakie w toku miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza niemało wartościowego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi księgowość. By być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, powinno się złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, oraz także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Wskazane jest pamiętać o terminie, gdyż przejście na podatek kwartalny (czytaj więcej na ten temat) jest dopuszczalne wyłącznie raz w roku – powinno się to uczynić do 20 lutego. Chociaż nie każdy może rozliczać się kwartalnie. Takiej metody rozliczania podatku nie zdołają wybrać podatnicy, jacy w kwartale dokonali kupienia artykułów „wrażliwych”, czyli tych, które pozostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu na przykład o nieobrobionym złocie lub rurach do gazociągów. Będzie to aczkolwiek realne, gdy całkowita kwota dostaw nie naruszy 50 tysięcy złotych.

Jednostki zajmujące się sprzedażą mogą pozyskać ulgę na kupno kasy fiskalnej, jednakże aby tak było należy realizować pewne wyznaczone warunki. Żeby skorzystać z takiej ulgi podatnik musi uprzednio złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z wiadomością i liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

razem z miejscem ich wykorzystywania. Co więcej wypada zacząć ewidencjowanie w właściwym, obliczonym terminie, w jakim kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, iż spełniają określone funkcje, kryteria i warunki. Następnym istotnym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przypada tym przedsiębiorcom, jacy prowadzą pewną działalność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnoscioją pracą jest prowadzenie sklepu internetowego i jesteś jego właścicielem – zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalnąhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zalozyc-sklep-internetowyów).