Zaświadczenie o zatrudnieniu – czyli, „Po jakie licho?”, „Na co?” i „Z jakiego powodu?”

26 lipca 2023 Bez kategorii
W jaki sposób wygląda zaświadczenie na temat zatrudnieniu i jaka rzecz jest wewnątrz niego zawarte? Gdzie można je bez problemiku odnaleźć? Jakie powstały inne rodzaje zaświadczeń o zarobkach? W jakim momencie takiego typu zaświadczenie jest potrzebne? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego pisanego dzisiaj artykułu!

Zwrócenie podatku z Irlandii – czyli, w jaki sposób ubiegać się o jego zwrot będąc znowu wewnątrz Polsce

20 czerwca 2023 Bez kategorii
Pracowałeś w Irlandii, jednak powróciłeś już na teren Polski? Rozmyślasz nad tym, co zrobić wraz z tamtejszym podatkiem – czy olać sprawę, czy też postarać się o jego zwrócenie? No cóż prawda wygląda w ten sposób, iż wspomniany podatek dosyć często może wynieść nawet kilkaset Euro, z tego powodu zawsze dobrze jest postarać się o jego „zwrócenie” do naszych własnych kieszonek.

Jeśli jesteś profesjonalnym ekonomistą, potrafisz logicznie myśleć i chcesz poszerzać swoją wiedzę i możliwości – warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat giełdy walutowej Forex.

20 listopada 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
W obecnych momentach – pieniądz włada cywilizacją, jest podstawą zdrowego bytu i funkcjonalności w społeczeństwie. Z nieznanych względów jednakże – z roku na rok wzrasta różnica między bogatymi i biedniejszymi.

Czy bez wątpienia potrzebna jest Ci osobista księgowa w biurze? Można to zautomatyzować!

10 kwietnia 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
W dzisiejszych czasach praktycznie żadna duża firma nie jest w stanie obyć się bez własnej księgowej – o ile w wypadku jednoosobowej działalności gospodarczej czasami jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie z rozliczeniami wszelkich faktur, o tyle zwykle w wypadku większej ich ilości najczęściej potrzebujemy już pomocy z zewnątrz.

Zbieranie medali jak też monet – czy to się opłaca?

9 lutego 2022 Bez kategorii
Nie wszyscy mamy ochotę na bardzo ryzykowne inwestycje. Jeżeli lepiej czuli się byśmy, lokując finanse w jakiś sprawdzony instrument, który powolnie, lecz pewnie, wypracowywał będzie przychód, to doskonałym pomysłem będzie bez wątpliwości zainwestowanie w numizmatykę, innymi słowy gromadzenie monet oraz medali.