Jak rozliczyć PIT internetowo. Wskazówki

4 listopada 2020 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
W jaki sposób rozliczyć PIT? Rozliczanie podatku PIT to doroczna bolączka wielu Polaków. Należy jednak o tym pamiętać, aby później nie mieć problemów z urzędem skarbowym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Poniżej znajdziecie poradnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze pomyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia należy wypełnić i dostarczyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest ta sama. Jednak połowa z nas wypełnienie PIT 37 zostawia na ostatnią chwilę. W urzędach podatkowych największe kolejki za każdym razem tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Zwlekając, a później składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres oraz omyłki, o jakie bardzo łatwo. Zazwyczaj zapominamy o podpisie. Wtenczas urząd przyzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, że można wpisać w zeznanie po prostu własny PESEL. Czasem gubimy się w tabelkach oraz mylimy rubryczki, przykładowo przychód oraz dochód.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest również zaznaczanie przez współmałżonków opcji, iż rozliczają się razem, podczas kiedy jedno z nich, prowadząc przedsiębiorstwo, musi odprowadzać podatek liniowy. Ogonków na razie nie ma, zatem warpodatek (czytaj też zus składka zdrowotna)go skorzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy się spodziewać, że prędko uzyskamy zwrot podatku. To, jak prędko dostaniemy pieniądze, zależy od paru czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w który to zrobimy oraz podania albo nie podania numeru konta . Najprędzej zwrot otrzymają te osoby, które złożą deklarację możliwie prędko, drogą elektroniczną a także podadzą swój numer konta . Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie mniej więcej dwóch tygodni. Często zwrot przychodzi błyskawicznie, po paru dniach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo prostą formą dokonania tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, że można deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy ogonków w urzędach skarbowych i pocztowych i mamy pewność, iż deklaracja była wypełniona dobrze. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to uczynić w każdej chwili w mieszkaniu. Wymogiem jest posiadanie komputera z dojściem do internetu. Musimy również zainstalować odpowiednią wtyczkę, jaka umożliwia nam dokonanie tego rozliczenia.

Jeśli według Ciebie ten tekst jest pasjonujący, to przeczytaj też pomocne źródło, które zawiera absorbujące informacje – one z pewnością Cię zaciekawią.

W czasie wpisywania danych system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, wskazując ewentualne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną formularza, zatem poprawnie wyliczy podatek od pozyskanego dochodu.