Jak wykorzystać UE?

19 lipca 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
UE jest organizacją, która daje Polakom sporo alternatyw – jeśli jesteśmy choćby trochę aktywni, mamy okazję czerpać zyski z uczestnictwa Polski w owej organizacji. Tak w ogóle to czas bardzo szybko idzie – przecież weszliśmy do UE już 10 lat temu. Nawet politycy, którzy niegdyś byli ogromnymi przeciwnikami wejścia Polski do UE świetnie wiedzą, że najzupełniej nie mieli co do tego racji. Choć to i tak politycy, a każdy wie, iż duża polityka jest grą. Cóż, geopolityka jest mimo wszystko nieubłagana – jeżeli nie chcieliśmy być jak Białoruś, musieliśmy zagłosować na tak w referendum.

Bank Uni Europejskiej

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com
Niebywale cieszy, że Polacy okazali się inteligentną nacją, choć tak naprawdę nie byliśmy w tym temacie rodzinkami, ponieważ wszystkie państwa zagłosowały tak jak my…

Dobrze, iż tak się stało, bo choć Unia Europejska jest nieco dziwnym tworem, bardzo zbiurokratyzowanym, zbytnio lewicowym, to jednak dał nam ogromną szansę. A więc jeżeli ktoś, jak to wcześniej już zostało napisane, potrafi pokazać własną aktywność, ma okazję odnieść niemały sukces.

Nie jesteś pewien co do tamtego zagadnienia? Najlepiej sprawdź szczegóły windykator terenowy przedstawione dokładnie tutaj. Wszystko było dokładnie wyjaśnione.

Np. może pozyskać fundusze unijne na założenie działalności gospodarczej! Nierzadko posiadamy sensownie przygotowany biznesplan, niemal w 100% jesteśmy pewni, iż możemy odnieść znaczny sukces w biznesie, ale co z tego, jeżeli najzwyczajniej nie mamy kasy na chociażby towar, ZUS, witrynę www, itp. Zależy to wszystko od rodzaju oferowanych przez nas usług czy produktów. Unia daje pieniądze na niemal wszystko, chociaż pewnie wielce oklepany szmateks raczej nie jest za bardzo lubiany.

Są tak naprawdę zróżnicowane typy dotacji – można rzec, że jeśli dopiero zaczynamy firmę, a więc nie posiadamy jeszcze nawet NIP-u oraz REGON-u, pewnie pozyskamy maksymalnie 20 tysięcy złotych. To oczywiście spora kasa: choć należy wiedzieć, iż nigdy dotacje unijne dla firm jak nie mogą być wydane na głupstwa.

Z dosłownie każdego wydatku potem trzeba się rozliczyć, zatem jeżeli ktoś sądzi, że kupi za pieniądze z Unii konsolę, wakacje w Tunezji czy gustowne buty, jest w ogromnym błędzie. Tzn. – tego typu możliwość naturalnie istnieje, lecz tak czy siak potem będzie unijna kontrola: i wtedy nie będziemy mieli sporo powodów do śmiechu.