Omówienie kont do oszczędzania pieniędzy w 2014 roku

7 lutego 2024 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Chyba każdy, kto posiada jakieś niezainwestowane środki pieniężne doskonale ma świadomość tego, że należy nimi tak zarządzać, aby zaczęły przynosić one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być przechowywanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

wydajność

Po pierwsze ponieważ skusić to może złodziei, oni chętnie się nimi w odpowiedni sposób zaopiekują, a poza tym trzymanie środków pieniężnych w ten sposób powoduje, że będą one tracić na realnej wartości. Sposobów na inwestycje jest całkiem sporo. Niektórzy grają na giełdach, handlują akcjami i obligacjami, ale często może to być dość ryzykowne, gdyż w przypadku krachu lub załamania można sporo utracić- rzetelny ranking kont oszczędnościowych.

Inną metodą na to, żeby pieniądze cały czas pracowały, będzie trzymanie ich na lokatach oszczędnościowych. Będą one dużo bardziej bezpieczne od giełdy czy funduszy inwestycyjnych i zapewniają stały, ustalony w czasie zakładania zysk, lecz ich dużym minusem będzie to, że w przypadku wcześniejszego zerwania nie dostanie się żadnych odsetek. Od jakiegoś czasu na rynku pojawił się jednak jeszcze jeden bankowy produkt, który oferuje dochody bardzo zbliżone jak przy lokatach, ale z możliwościami dynamicznego zarządzania zgromadzonym kapitałem.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędnościowe konta, bo to właśnie o nich mowa, połączyły w sobie plusy lokat terminowych i zwykłych bankowych rachunkach.

Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, nowa wiadomość (http://proexwork.pl/leasing-pracowniczy/) omawia szczegółowo interesujące tematy, które okażą się niezwykle wciągające.

Posiadają one praktycznie wszystkie funkcje normalnego konta, czyli można przelewać na nie wynagrodzenie, wykonywać przelewy bankowe, przeważnie posiadają również możliwość używania kart debetowych i kredytowych.

Największym ich plusem jest to, że pieniądze na koncie codziennie zarabiają, to znaczy są naliczane od nich odsetki. Może to pozwolić na dużą elastyczność w porównaniu z tradycyjną lokatą, ponieważ w przypadku, kiedy potrzebne będą jakieś pieniądze, po prostu można je z rachunku wypłacić bez żadnych konsekwencji. Banków oferujących takie produkty jest coraz więcej- zdecydowanie więcej znajdziesz na www.

Z tego też powodu jeżeli ktoś zamierza skorzystać z takiego produktu, to przeczytać powinien ostatni. Prezentuje on opcje wszystkich kont tego typu z kilkudziesięciu różnych banków i bardzo ułatwia ludziom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.