Współpraca z partnerami zagranicznymi – tłumaczenia

2 października 2020 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Różnice językowe i kulturowe stwarzają barierę komunikacyjną. Szczególnie w biznesie. Niewystarczająco dobra komunikacja w języku obcym oraz pomyłki w tłumaczeniach, nie tylko są przeszkodą w zawieraniu umów międzynarodowych, ale przede wszystkim przynoszą firmom wysokie straty finansowe. Niestety, nie w każdym przedsiębiorstwie znajomość języków wychodzi poza te podstawowe.

spotkanie biznesowe

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Pomocnym i stosowanym najczęściej rozwiązaniem problemów z wymianą informacji w języku obcym jest zdanie się na pomoc profesjonalnego biura tłumaczeń. Adres biura znajdziemy w sieci, wpisując w wyszukiwarce interesującą nas frazę, np: tłumaczenia ukraiński. Firma, które wchodzi ze swoimi produktami, wymaga w pierwszej kolejności dobrych materiałów reklamowych|musi postawić przede wszystkim na reklamę. I choć przyjmuje, że angielski jest najczęściej używanym językiem w kontaktach biznesowych, to stanowczo profesjonalnym posunięciem będzie przesłanie korespondencji w języku ojczystym przyszłego kontrahenta. Coraz częściej na znaczeniu zyskuje tłumaczenia rosyjski, francuski, oraz języki skandynawskie – szwedzki czy duński. Zobacz ofertę tłumacza przysięgłego.

Wiele osób korzysta z tłumaczeń samodzielnie np. przy użyciu Google (zobacz pozycjonowanie stron) Translatora, lub też zleca takie tłumaczenia w różnych serwisach za niskie stawki. Ale o ile korzystanie z ogólnodostępnych translatorów na poziomie prywatnym, ułatwiającym szybkie odszukanie „sensu” słów, bywa, że zdań może być pomocne, to już niestety korzystanie z tego typu programów komputerowych czy urządzeń, z całą pewnością okaże się fatalne w skutkach podczas kontaktów biznesowych.

Biuro tłumaczeń posiada tę przewagę, iżwyróżnia podstawowy atut: skupia profesjonalnie przygotowanych i zaangażowanych w swą pracę tłumaczy. W związku z powyższym możliwe jest jednoczesne tłumaczenie tego samego dokumentu na wiele języków. Ma to szczególne znaczenie w tłumaczeniach dokumentacji technicznej. Korzystanie z usług biura tłumaczeń skutkuje także szybką realizacją kolejnych zleceń. Tym sposobem zażegnać można między innymi zastoje w korespondencji, która ma kluczowe znaczenie w kontaktach z potencjalnymi klientami. Wszak w biznesie czas to pieniądz.