Akcje wielkich spółek, czyli w jaki sposób stać się właścicielem cząstki aktyw najpotężniejszych spółek akcyjnych w Polsce i na świecie.

4 listopada 2021 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Praktycznie każdy z nas marzył lub dalej marzy o wielkiej firmie, która będzie obracała funduszami na poziomie milionów dolarów. Na nasze nieszczęście jest to bardzo ciężkie do zrealizowania, nie każdy z nas zostanie geniuszem finansowym, aczkolwiek w zasadzie każdy z nas może kupić akcje największych spółek. Jednak zacznijmy od początku. Co to w ogóle są akcje? Każda spółka jest w posiadaniu akcjonariuszy, czyli osób posiadających akcje.

Giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Oczywiście nie znaczy to, że z minimalną ilością akcji będziemy w stanie zdecydować o losach danej spółki. Będziemy za to mogli generować zyski związane z jej pozycją na rynku. Tak samo zresztą możemy stracić.

Największe globalne indeksy.

Sytuacja na giełdzie zdarza się, że jest bardzo dynamiczna. Zmiany występują praktycznie z dnia na dzień.

Wykonasz krok naprzód, jeśli obejrzysz, co posiada praktyczna oferta (https://www.workservice.pl/praca/operator-maszyn/katowice/). Sprawdź, że naprawdę dane tam umieszczone są przydatne.

Obecnie o globalnych rynkach decyduje to, co wydarzy się w Azji czy też Grecji. Ostatnio chińskie indeksy zdobyły kilka punktów a Grecja wydaje się, że jest na właściwej drodze do opracowania kompromisu z wierzycielami. To wszystko powoduje, że ceny różnych spółek znowu idą ku górze. Jednakże indeksy do tego momentu utraciły bardzo dużo, co dało możliwość na znalezienie multum okazji.

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Duże chińskie spółki skupują konkurencję, z rynku wyparowało więcej niż 3 biliardy dolarów. Ciężko powiedzieć czy nieznaczne wzrosty prognozują odbicie czy wartości niedługo znowu zejdą w dół. Rynek jest o krok od ogólnej paniki, są tacy, którzy zaczynają mówić nawet o krachu. Poza tym chiński rząd podgrzewa atmosferę wprowadzając zakaz sprzedaży akcji.

Sytuacja na polskich indeksach.

Nasz rodzimy rząd również nie pozwala spać spokojnie zapowiadając wyprzedawanie wielkich spółek. Według polityków PiS, spółki zarówno PKO BP, jaki PZU i PGE są „niebezpieczne” dla Polski. Takie zapowiedzi może wprowadzić nerwowość, przez co ceny mogą stać się nieregularne. Prawda jest taka, że na zmiany pośród najpotężniejszych ale także i mniejszych spółek wpływa sytuacja w różnych krajach, opinie polityków, czy chociażby sytuacje losowe, jak ostatnia śmierć najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka.