Już niedługo niejeden Polak będzie zmuszony złożyć zaświadczenie podatkowe – na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem proste

Posted on 16 września 2020Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie dokumentu PIT asocjowało się Polakom z całkowitym snem. Zbytnio długie ogonki do okienka i konieczność wypełniania dokumentu odręcznie powodowały, że ludzie irytowali się zaledwie na samo słowo PIT.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj szczęśliwie jest już dużo łatwiej. Skrócono te PIT-y, które składają ludzie, którzy nie posiadają firmy. Uzupełnienie takiego dokumentu zajmuje dziś maksymalnie kilkanaście minut.

Na dodatek w internecie jest mnóstwo programów, które ułatwiają życie.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła (https://www.agatabzdyn-legal.pl/news/4/18/skarga-do-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-w-strasburgu) dotyczącą zbioru zbliżonych tekstów. Są one zamieszczone na podobnym serwisie – zobacz je!

Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój laptop odpowiednią aplikację. Pomoże nam to bezproblemowo uzupełnić PIT – więcej o rozliczeniu pit. Podkreśli wszelkie potrzebne komórki i sama policzy odpowiednie rubryki.

Wysłanie PIT2016 do tej pory nie było tak proste. Następnym atutem jest fakt, że wszelkie formularze możemy wysłać online i nawet nie musimy się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, więc możemy zasnąć bez stresu i w ogóle nie martwić się kolejkami w urzędzie. Możemy dokument (zobacz https://www.destroy.pl/bezpieczne-uslugi-niszczenia/) wypisać i wysłać siedząc sobie na kanapie i popijając gorącą kawę. Trzeba tylko wcześniej dowiedzieć się jaki typ PIT-u powinniśmy wypełnić.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ jeżeli wyślemy niewłaściwy dokument, to na sto procent fiskus będzie do nas dzwonić i poprosi o kolejne uzupełnienie następnego PIT-u – rozliczanie pit online.