Już niedługo niejeden Polak będzie zmuszony złożyć zaświadczenie podatkowe – na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem proste

Posted on 21 lutego 2019Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie dokumentu PIT asocjowało się Polakom z całkowitym snem. Zbytnio długie ogonki do okienka i konieczność wypełniania dokumentu odręcznie powodowały, że ludzie irytowali się zaledwie na samo słowo PIT.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj szczęśliwie jest już dużo łatwiej. Skrócono te PIT-y, które składają ludzie, którzy nie posiadają firmy. Uzupełnienie takiego dokumentu zajmuje dziś maksymalnie kilkanaście minut.

Na dodatek w internecie jest mnóstwo programów, które ułatwiają życie. Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój laptop odpowiednią aplikację.

Jeżeli chcesz odnaleźć naprawdę bardzo rzetelne źródło, zerknij na tekst, który został stworzony przez prawdziwego specjalistę.

Pomoże nam to bezproblemowo uzupełnić PIT – więcej o rozliczeniu pit. Podkreśli wszelkie potrzebne komórki i sama policzy odpowiednie rubryki.

Wysłanie PIT2016 do tej pory nie było tak proste. Następnym atutem jest fakt, że wszelkie formularze możemy wysłać online i nawet nie musimy się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, więc możemy zasnąć bez stresu i w ogóle nie martwić się kolejkami w urzędzie. Możemy dokument (zobacz https://www.destroy.pl/bezpieczne-uslugi-niszczenia/) wypisać i wysłać siedząc sobie na kanapie i popijając gorącą kawę. Trzeba tylko wcześniej dowiedzieć się jaki typ PIT-u powinniśmy wypełnić.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ jeżeli wyślemy niewłaściwy dokument, to na sto procent fiskus będzie do nas dzwonić i poprosi o kolejne uzupełnienie następnego PIT-u – rozliczanie pit online.