Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Wszelki podatnik powinien wiedzieć, iż do kwietnia ma czas, aby oddać roczne rozliczenie podatku dochodowego , zatem rozliczenie PIT.
płacenie podatków
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób zwleka ze sporządzeniem deklaracji o wielkości przychodów do ostatniej chwili. Nie jest to doskonałe rozwiązanie, albowiem zachodzi ryzyko, iż nie zdążymy rozliczyć się w terminie. Do tego im wcześniej dostarczymy odpowiednie blankiety do urzędu skarbowego, tym prędzej zostanie naliczony zwrot podatku. W przypadku jeśli nie korzystamy z usług biura rachunkowego, a boimy się popełnienia błędów w wypełnianych blankietach, powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu z programu komputerowego do obliczania podatków - Opodatkowanie skalą podatkową, wg stawki podatku 18/32%.Mylić się jest materią ludzką, lecz popełnianie błędów w oświadczeniach fiskalnych może mieć dla nas niekorzystne efekty. Urzędowe formularze bardzo często mieszczą dużo rubryczek, jakie nie są wystarczająco opisane, by je wypełnić bez większych kłopotów.
obliczanie podatku
Źródło: pixabay.com
Rzecz jasna można skorzystać ze wzorów. Jednak z pewnością łatwiej będzie wykonać rozliczenie PIT 37 za pomocą programu komputerowego bądź dodatkowej platformy internetowej.

Za pomocą oprogramowania powstanie elektroniczny formularz – niczego nie będziemy musieli zapełniać ręcznie. Na dodatek gotowy plik można zaraz przekazać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego – oświadczeń nie trzeba zanosić osobiście do urzędu, dzięki czemu nie będziemy sterczeć w kolejce i denerwować się, iż tracimy cały dzień na przekazanie urzędnikowi jednego poświadczenia. Pamiętaj, że obojętnie, w jaki sposób wypełniasz deklarację roczną, posiadasz możliwość oddania 1 procent na Organizację Pożytku Publicznego - przejdź do artykułu.