Jakiego typu składki do ZUS powinni płacić przedsiębiorcy?

21 października 2019 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Rozpoczynając własną firmę, każdy decydujący się na taki krok bierze na siebie wyraźnie sprecyzowane obowiązki. Do obowiązków tych należy przede wszystkim obowiązek odprowadzania składek do ZUS.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
ZUS przedsiębiorców to najważniejszy obowiązek każdego przedsiębiorcy (zus przedsiębiorców). Składki ZUS różnią się w zależności od tego, czy właśnie rozpoczynamy swoją działalność, czy też istnieje ona od określonego już czasu. ZUS przedsiębiorców, którzy właśnie rozpoczynają swoją działalność jest niższy, większe składki ZUS płacą firmy, które funkcjonują już od jakiegoś czasu. Niezależnie jednak od tego, czy działalność rozpoczynamy, czy też kontynuujemy musimy opłacać składki na ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe i zdrowotne. Każdy przedsiębiorca ma prawo zdecydować jedynie, czy zamierza opłacać składkę chorobową. W sytuacji osób, które aktualnie rozpoczynają własny biznes niższa wysokość składek obowiązuje przez okres dwudziestu czterech miesięcy od uruchomienia działalności. Przywilej ten nie dotyczy artystów, twórców, osób, które są współpracownikami jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz osób, które są wspólnikami spółki o charakterze komandytowym, partnerskim bądź jawnym (skladki zus).

praca

Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój każdego biznesu wymaga od posiadacza inwestycji finansowych. Co jednak mogą zrobić ci, którzy nie mają wystarczająco dużych środków, aby zainwestować w rozwój firmy. Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z dotacji przyznawanych firmom. Dotacje dla firm 2016 można otrzymać przede wszystkim z dotacji , które mają charakter unijny. Nim jednak dotacje dla firm 2016 zostaną rozdzielone pomiędzy konkretne ubiegające się o ich otrzymanie firmy, firmy te zobowiązane są złożyć konkretne wnioski (dotacje dla firm 2015). Na tego typu dotacje mogą nastawiać się zarówno już istniejące na rynku firmy, jak również przedsiębiorstwa, które właśnie uruchamiają swoją działalność. Na przyznanie dotacji mają szanse firmy rozmaitej wielkości. O ich otrzymanie mogą się ubiegać zarówno posiadacze niewielkich, średnich oraz mikro przedsiębiorstw. Pozytywniej rozpatrywane są wnioski przedsiębiorstw, które zobowiążą się do zatrudnienia nowych pracowników na umowę o pracę. Nie jest to warunek niezbędny, ale dobrze widziany. Jego spełnienie to gwarancja, że szanse określonej firmy na przyznanie dotacji wyraźnie rosną.