Jakim sposobem mieć więcej klientów? – reklama najlepszym sposobem

5 sierpnia 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Reklama – obecnie nabrała zdecydowanie innego znaczenia niż kiedyś. Jaka była kiedyś reklama? Zwykle docierała ona do nas za pośrednictwem gazet, telewizji, czy radia. Była jednostronna. Nierzadko widzieliśmy ją także na billboardach czy ulotkach. Aktualnie technika się rozwinęła i wiele się pozmieniało. Mamy nowe media, do których zalicza się przede wszystkim internet, jednak kanałem dla reklam są także na przykład nasze telefony komórkowe.

reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Krótko mówiąc, jeżeli ktoś chciałby skutecznie się zareklamować, musi się wiele nauczyć i rozwijać, otworzyć się na nowości, na ciekawostki, na zmiany. Jeżeli będziemy się opierać wyłącznie na dotychczasowej wiedzy na pewno mniej zdziałamy. Załóżmy więc, że masz firmę i chcesz zdobyć klientów i dotrzeć do nich. Jak to zrobić? Po pierwsze, musisz być solidny, pracowity i uczciwy. To najważniejsze. Dzięki temu inni będą trafiać do ciebie choćby drogą pantoflową, zwłaszcza jeżeli zaoferujesz im konkurencyjne, niższe ceny. Z drugiej jednakże strony musisz jakoś przyciągnąć tych pierwszych klientów. Ale w jaki sposób? Właśnie poprzez reklamę (na przykład na Face Booku – facebook patron service). Jaka jest najlepsza?

telewizja

Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej jeśli jest różnorodna. Możemy oczywiście postawić na tradycyjne media, takie jak właśnie prasa, radio czy telewizja. W końcu wciąż wielu ludzi z nich korzysta. Jednak przygotujmy się, że może to być kosztowna opcja. Z drugiej strony jak najbardziej mamy internet, a w nim wiele możliwości zdobycia rozgłosu całkiem bezpłatnie. Koniecznie zatem z nich skorzystajmy. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na portale społecznościowe.

Dodatkowe treści na zaprezentowany w tym tekście są Ci niezbędne? Bez stresu. Wejdź w ten link i wszelkie inne wątki tutaj (http://progresdisplays.pl/scianki-pop-up) znajdziesz. Namawiamy!

Zobacz na przykład, jak wygląda profil FB firmy Patron Service. Jest on bardzo skuteczny i zwraca uwagę. Umiejętną reklamą w internecie można rzeczywiście naprawdę wiele zdziałać. Są nawet agencje zajmujące się tego typu usługami. Jeżeli cię na to stać, możesz skorzystać z usług jednej z nich. Jest jednak niestety całkiem możliwe, że może pozostawać to poza twoim finansowymi możliwościami, zwłaszcza na początku prowadzenia biznesu, kiedy masz przecież wiele innych wydatków. Co zatem możesz zrobić zamiast tego? Czytaj, ucz się, dokształcaj i próbuj samodzielnie zdobyć jak największe ilości klientów (oceń to anonimowo). Z pewnością już niebawem będzie widać rezultaty, a nowo zdobyte umiejętności jak najbardziej okażą się przydatne.