Skuteczna reklama na telebimach – kto tak naprawdę powinien myśleć o wzmiankowanej formie promocji?

10 maja 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Telebimy już od jakiegoś czasu są nieodłącznym elementem miejskiego pejzażu. Zazwyczaj właśnie na obszarze najbardziej zaludnionych miast migoczące wielobarwne ekrany wyrastają niczym grzyby po deszczu. Wybór położenia telebimów również nie jest przypadkowy. Wybierane rzecz jasna są takie miejsca czy aleje, gdzie w czasie dnia pojawia się najwięcej spacerowiczów. Dobrą lokalizacją bez wątpienia są place usytuowane naprzeciw największych przystanków tramwajowych. A im więcej osób zobaczy daną reklamę, tym bardziej satysfakcjonujące będą efekty przeprowadzonej kampanii.

reklama

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Jeślibyśmy mieli obiektywnie odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule bieżącego artykułu, to należałoby powiedzieć, że reklama (zobacz folia na samochód wzory) na telebimach w zasadzie może być wykorzystana w trakcie kampanii reklamowej każdego zakładu bądź super samu, czy ogólniej, punktu usługowego. Równocześnie można byłoby śmiało dopatrzyć się interesujących prawidłowości. A mianowicie, w konkretnym mieście promują się zasadniczo tylko te firmy, które właśnie tu mają swoje biuro – przecież mieszkańcy Łodzi czy Szczecina raczej nie powinni być zainteresowani usługami kosmetycznymi wykonywanymi na południu kraju. Tę zasadę oczywiście niełatwo jednakże odnieść do tak zwanych sieciówek, czyli placówek, a ściślej sklepów albo szkół, które prowadzą działalność w paru czy nawet kilkunastu miastach – sprawdź na stronie.

Telebim Rzeszów czy bardziej telebimy w Przemyślu? Tego rodzaju pytania mogą sobie cały czas zadawać przedsiębiorcy z obszaru woj. podkarpackiego. Te wątpliwości z pewnością mogą rozwiać wykształceni pracownicy agencji reklamowych. A taką formę promocji wcale nie warto ograniczać tylko do promowania moteli, kawiarni czy pasaży handlowych. Przypomnijmy zatem, że na telebimach można z powodzeniem promować wszelkiego rodzaju dobra: tak rewelacyjny balsam, jak i karmę dla rybek, a lokalizacja różnokolorowego ekranu będzie miała tu drugorzędne znaczenie.

przedsiębiorca

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po kilku nocach rozważań określony przedsiębiorca w jednej chwili stwierdzi, że telebim Sanok, czy ściślej taki sposób reklamy w tym mieście, okaże się strzałem w dziesiątkę, to równocześnie ten człowiek biznesu musi mieć świadomość, że ekran nie będzie oddany na jego wyłączny użytek – Jeśli kiedykolwiek spoglądaliśmy na telebim co najmniej przez minutę, to doskonale wiemy, że w rzeczywistości na ekranach są wyświetlane cykliczne prezentacje wielu przedsiębiorstw, usług albo konkretnych produktów.