Różnorodne odmiany reklam wykorzystywane we współczesnym handlu, jak w porównaniu z innymi wypadają standy

Posted on 27 kwietnia 2019Posted in Działalność gospodarcza
Nowoczesna reklama używa wszystkiego, co tylko można, żeby zachęcić i przyciągnąć konsumentów. Dlatego też idąc chodnikiem czy wchodząc do pierwszego z brzegu sklepu może się minąć wiele różnych reklam. Czy w każdym przypadku będą one skuteczne – to nie wiadomo. Jednak obecność ich świadczy o tym, że firmy bez przerwy próbują się wybić pośród konkurencji, uzyskać nowych odbiorców czy chociażby poinformować o swoim istnieniu. W wielu sklepach można na przykład spotkać najróżniejsze standy, to znaczy leciutkie, proste do przestawiania formy reklamy mające kształt na przykład półek czy postaci.

reklama

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Standy charakteryzują się dość dużą skutecznością, bo niekiedy po prostu zastawiają konsumentom drogę, a w każdym razie będą ich zmuszać do przyciągnięcia wzroku. Z takich też powodów uważane są za jedną z bardziej skutecznych metod reklamy w miejscach takich jak markety albo sklepy, i rzeczywiście zachowania klientów będą tę tezę potwierdzać. Jak pokazują badania, skuteczność standów jest duża, choć rzecz jasna wszystko będzie zależeć od ich rodzaju i ustawienia.

Najchętniej używane rodzaje standów to postaci i półki – porównaj standy. Standy półkowe mają wysokość od kilkudziesięciu centymetrów do ponad dwóch metrów, a ich podstawową rolą jest promowanie pewnych produktów. Jak sama ich nazwa może wskazywać, składają się najczęściej z kilku półek, na jakich ustawia się reklamowane towary w taki sposób, aby można je było prosto i szybko wyjąć. Wykonuje się je przeważnie z grubej tektury lub tworzywa sztucznego, a ich

reklama

Autor: minimalform
Źródło: http://www.flickr.com

charakterystyczną cechą jest ciekawa, działająca na klientów kolorystyka. Drugim chętnie wykorzystywanym rodzajem reklamowych standów są postacie.

Jeśli zastosowana w powyższym artykule narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu wynajem kamery na wesele inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Takie standy jeszcze łatwiej zauważyć, szczególnie jeśli przedstawiają jakąś znaną postać, na przykład piłkarza czy gwiazdę muzyki. Mają one najczęściej naturalne wymiary, a robi się je z mocnej pięciowarstwowej tektury albo bardziej trwałego PCV. Standy postaci często mają kieszonki na materiały reklamowe i ulotki, jakie klienci w łatwy sposób mogą ze sobą wziąć i je przeczytać.