Czy warto pożyczać pieniążki pod zastaw domu?

4 marca 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Jeżeli wybudujesz budynek, możliwość zamieszkania w nim nie jest jedyną korzyścią z inwestycji. Posiadłość zapewni też zaciągnięcie pożyczki hipotecznej niżej oprocentowanej niż pożyczka konsumencka.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
Gros banków oferuje pożyczki hipoteczne (lub tzw. kredyt niecelowy) pod wymogiem ustanowienia hipoteki na dom. Z punktu spojrzenia banku najodpowiedniej, jeżeli prawnym zabezpieczeniem kredytu będzie nieruchomość mieszkalna (dom, mieszkanko, działka zabudowana siedzibą). Większym problemem może okazać się ustanowienie hipoteki na ziemiach o przeznaczeniu rolniczym, usługowym, fabrycznym, na siedliskach itp.
pożyczki prywatne wrocław

Autor: ieuz
Źródło: http://www.flickr.com
Pożyczki prywatne Wrocław zobacz stronę posiadają swoje walory oraz minusy. Do dobrodziejstw można zaliczyć możność rozłożenia spłaty obciążenia na okres dłuższy aniżeli w przypadku kredytu konsumenckiego – w większości banków jest to 20 lat. Trzeba jednakże pamiętać, iż w związku z brakiem celu mieszkaniowego zdecydowana większość banków podwyższy marżę przeciętnie o 1-3% w zestawieniu z kredytem hipotecznym. Podwyższona marża będzie obowiązywać w całym okresie kredytowania. To zaś znacząco wpłynie na wielkość rat. Powinniśmy wspomnieć, że nie ma ustalonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, aczkolwiek bank obierze tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, a więc określony procent wartości posiadłości, jako górną granicę sumy kredytu. Przeważnie jest to od 60 do 80% wartości nieruchomości. Jeśli dodatkowo zabezpieczeniem ma zostać parcela, to wskaźnik udziału kredytu w tej wartości może okazać się jeszcze mniejszy.

Tego typu kredyt może zaciągnąć każda dorosła osoba spełniająca warunki banku tyczące się wieku i zatrudnienia.

Podoba Ci się ten post? Więc odsyłam do tego serwisu (https://10lombard.pl/lombard-bialogard/) – tam odnajdziesz ciekawe informacje, które są omówieniem tego zagadnienia.

Kredytobiorca musi być również oczywiście właścicielem czy współwłaścicielem posiadłości.