Czy zaznaczymy w jaki sposób chronione są nasze adresy?

3 marca 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe
Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy paczki, albo telefony od zakładów, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy? Jeśli tak, to może to być dowód na to, że nasze dane wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zaintrygowani, dodajemy swoje informacje by mieć szansę dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne oraz zrozumiałe. Jednak czasami dzieje się tak, że bez naszej wiedzy dana firma sprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co inne zakłady też mogą nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego właśnie tak istotne jest dokładne sprawdzenie na jakie strony internetowe się zapisujemy, jak i także przeanalizowanie czy zawsze możemy pozostawiać dane o sobie. Co interesujące to niektóre strony internetowe powstają z myślą o sprzedaży takich informacji i kiedy zbiorą odpowiednią wielość adresów, to dają je tej firmie, która więcej za nie zapłaci. Zobacz gdzie pozyskać bazy danych: wartościowe bazy danych.

Nie można pomylić adresów w czasie pakowania przesyłek

Obywatele coraz częściej dokonują sprawunków przez sieć, a to powoduje, że nabyty towar przesyłany jest w paczce. Ktoś jednak powinien ją zapakować oraz co więcej, warto to robić tak uważnie, żeby nie został wpisany zły adres, ponieważ wtedy przesyłka nie trafi do adresata. Takie pakowanie przesyłek łączy się ze sporą odpowiedzialnością, gdyż wpierw trzeba dopilnować, by wszystko co powinno się w niej znajdować, naprawdę się w niej znalazło, a następnie warto ją prawidłowo zaadresować, tak żeby trafiła do właściwej osoby. Znacznie częściej udział w całym tym przedsięwzięciu biorą komputery, dzięki czemu możliwość pomyłki jest pomniejszana do minimum.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w naszym artykule? Jeśli tak, to czytaj także pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości podobne informacje, tyczące się tego tematu. Przejdź do kolejnej witryny.

Przejdź do pełnej oferty: solidne pakowanie przesyłek.


Powinniśmy wiedzieć komu dajemy informacji o sobie

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnąć dostać jakąś paczkę dajemy swoje informacje, złożone z imienia oraz nazwiska, adresu e-mail, a często też z adresu zamieszkania i telefonu. Jeżeli nie chcemy, by dostały się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie posiadaliśmy najmniejszego kontaktu, to ciągle powinniśmy rzetelnie poznać się z polityką danej przedsiębiorstwa i z jej zasadami przechowywania informacji. Kiedy wyklucza ona udostępnianie ich postronnym firmom, to możemy być pewni, że nikt nie uzyska informacji o nas, bez naszej zgody.