Ostatni czas aby pomyśleć o zabezpieczeniu źródeł gazu na okres zimowy

15 marca 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, szkolenia unijne
Początek jesieni to ostatni moment na to aby przyjrzeć się temu czy nasze przedsiębiorstwo posiada zabezpieczone dostawy surowców energetycznych na czas zimy. Chodzi tutaj w głównej mierze o gaz, który jest podstawą efektywnego funkcjonowania mnóstwa firm. Sprawa jest tym większej wagi gdy spojrzy się na dzisiejsze problemy natury politycznej w Europie wschodniej. Problemy w kontaktach z Rosją, która jest jednym z ważniejszych producentów gazu na świecie mogą przynieść w najbliższym czasie mnóstwo kłopotów z otrzymywaniem tego surowca.

stacja gazowa

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś handel gazem był domeną jedynie przedsiębiorstw państwowych, takich jak na przykład Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które posiadało status monopolisty na naszym rynku gazu i ropy naftowej. Jednak od pewnego czasu w Polsce pojawia się coraz więcej niezależnych od monopolisty przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się dostarczaniem paliw w różnych stanach skupienia dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

Jeśli zaintrygował Cię nasz wpis, to pragniemy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://www.sanex-lowce.pl/).

Najczęściej tego typu propozycja zawiera kontrakty na dostarczanie gazu na okres ponad 12 miesięcy, jednak w niektórych wypadkach proponowane są także znacznie krótsze okresy np. 30 dni czy kwartał – link do strony na

handen.pl

Powinno to być bardzo korzystne dla klienta, który może zamówić dostawy jedynie na określony czas, dla przykładu tylko okres zimowy. Co ważne istnieje również możliwość parafowania porozumienia na tak popularne ostatnio dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w przypadku gdy jakaś firma posiada już podpisaną umowę na dostarczanie paliwa gazowego jednak dla bezpieczeństwa pragnie posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania kolejnego dostawcy. W wyniku tego ryzyko jakichkolwiek problemów jest bardzo niewielkie, a to w interesach rzecz bardzo ważna.