Reklama na ekranach led zmieniła myślenie o sugestywności przekazu, który w takiej formie zobaczymy właściwie każdej miejscowości

28 kwietnia 2021 Działalność gospodarcza
Kiedy posiadacze dużych przedsiębiorstw usługowych zastanawiają się nad najwłaściwszą formą przekazu reklamowego, to często myślą o bilbordach. Jednak pracownicy agencji marketingowych przekonują takie osoby, aby zainwestowały w ekran led. Rzeczony ekran bywa wynalazkiem ostatnich lat, w związku z tym jeszcze nie wszyscy dyrektorzy zdołali poznać korzyści wypływające z tego typu formy reklamy.

ekran LED

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawmy zatem niektóre z nich.

Obok błyszczącego ekranu dużej wielkości niełatwo jest przejść obojętnie. Mimowolnie zwracamy swój wzrok na wyświetlane napisy i zapamiętujemy treść przekazu, chociaż nie w każdym przypadku zdajemy sobie z tego faktu sprawę. Nawet zwyczajne wyjście z buldogiem na spacer po ulicach może przyczynić się do tego, że za dwa tygodnie kupimy szampon do włosów przetłuszczających się, który został zareklamowany właśnie w ten oto sposób. Siła przekazu jest ukryta także w tym, że jest to w miarę nowa forma transferu informacji, a co za tym idzie, bardziej zwraca na siebie uwagę. Sprawdź szczegóły: kliknij.

Ekran led znakomicie spełnia swoją rolę, kiedy zapada zmrok, a w miesiącach zimowych ściemnia się już około godziny 17.00 bądź w pochmurne dni nawet o 16.00. A to jak powszechnie wiadomo jest godzina, o której najczęściej wychodzimy z biura i udajemy się na przystanek autobusowy. W trakcie pokonywania nawet krótkiego dystansu z pewnością zwrócimy swoją uwagę na błyszczący się ekran. Warto nadmienić, że niektórym paniom kojarzy się on bardzo pozytywnie. Przywodzi bowiem na myśl święta bożonarodzeniowe.

Ten odnośnik do strony kieruje do bardzo ciekawej strony, która ma równie intrygujące informacje na opisywany wątek.

Dlaczego? Pamiętajmy o tym, że w trakcie wspomnianych świąt nasze drzewka bożonarodzeniowe świecą się tak samo jak ekrany z reklamą proszku do czyszczenia.

Ekran led, według specjalistów od public relations sprawdza się w trakcie przeprowadzania dużych kampanii reklamowych – ekran LED Radzymin Konstytucji 3 Maja. Nie bez znaczenia znaczenia pozostaje fakt, że taki ekran powinien zostać umieszczony w zatłoczonych miejscach danego miasta, przykładowo na przeciw drzwi wyjściowych z galerii handlowych. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania tego rodzaju reklamy jest fakt, że nie musi się angażować ekipy robotników, tak jak w przypadku montowania plakatów na bilbordach. Z tego sprytnego sposobu na reklamę korzysta także środowisko naturalne. Użyta tutaj technologia led gwarantuje niski pobór prądu, co jest równoznaczne z oszczędnością energii elektrycznej.

.