Reklama na ekranach led zmieniła myślenie o sugestywności przekazu, który w takiej formie zobaczymy właściwie każdej miejscowości

Posted on 6 maja 2020Posted in Działalność gospodarcza
Kiedy posiadacze dużych przedsiębiorstw usługowych zastanawiają się nad najwłaściwszą formą przekazu reklamowego, to często myślą o bilbordach. Jednak pracownicy agencji marketingowych przekonują takie osoby, aby zainwestowały w ekran led. Rzeczony ekran bywa wynalazkiem ostatnich lat, w związku z tym jeszcze nie wszyscy dyrektorzy zdołali poznać korzyści wypływające z tego typu formy reklamy.

ekran LED

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawmy zatem niektóre z nich.

Obok błyszczącego ekranu dużej wielkości niełatwo jest przejść obojętnie. Mimowolnie zwracamy swój wzrok na wyświetlane napisy i zapamiętujemy treść przekazu, chociaż nie w każdym przypadku zdajemy sobie z tego faktu sprawę. Nawet zwyczajne wyjście z buldogiem na spacer po ulicach może przyczynić się do tego, że za dwa tygodnie kupimy szampon do włosów przetłuszczających się, który został zareklamowany właśnie w ten oto sposób. Siła przekazu jest ukryta także w tym, że jest to w miarę nowa forma transferu informacji, a co za tym idzie, bardziej zwraca na siebie uwagę. Sprawdź szczegóły: kliknij.

Ekran led znakomicie spełnia swoją rolę, kiedy zapada zmrok, a w miesiącach zimowych ściemnia się już około godziny 17.00 bądź w pochmurne dni nawet o 16.00. A to jak powszechnie wiadomo jest godzina, o której najczęściej wychodzimy z biura i udajemy się na przystanek autobusowy. W trakcie pokonywania nawet krótkiego dystansu z pewnością zwrócimy swoją uwagę na błyszczący się ekran. Warto nadmienić, że niektórym paniom kojarzy się on bardzo pozytywnie. Przywodzi bowiem na myśl święta bożonarodzeniowe. Dlaczego? Pamiętajmy o tym, że w trakcie wspomnianych świąt nasze drzewka bożonarodzeniowe świecą się tak samo jak ekrany z reklamą proszku do czyszczenia.

Ekran led, według specjalistów od public relations sprawdza się w trakcie przeprowadzania dużych kampanii reklamowych – ekran LED Radzymin Konstytucji 3 Maja. Nie bez znaczenia znaczenia pozostaje fakt, że taki ekran powinien zostać umieszczony w zatłoczonych miejscach danego miasta, przykładowo na przeciw drzwi wyjściowych z galerii handlowych. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania tego rodzaju reklamy jest fakt, że nie musi się angażować ekipy robotników, tak jak w przypadku montowania plakatów na bilbordach. Z tego sprytnego sposobu na reklamę korzysta także środowisko naturalne. Użyta tutaj technologia led gwarantuje niski pobór prądu, co jest równoznaczne z oszczędnością energii elektrycznej.

.