Darmowa pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w sieci – kilka wskazówek, jak jej szukać.

23 października 2019 Działalność gospodarcza
Prowadząc działalność, zwłaszcza niewielką, co jakiś czas spotykamy się z zagadnieniami, z jakimi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, lub też było to dawno i powinniśmy odświeżyć wiadomości w danym temacie. Często też pragniemy sobie uprościć działanie.

Ten tekst ma za zadanie podpowiedzieć jak korzystać z tego, co oferuje sieć, nieraz całkowicie nieodpłatnie. Na początek o ułatwieniu, bez którego w obecnych czasach ciężko funkcjonować, czyli o wynalazku o nazwie ifaktura. Przy pomocy elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, powierzchnię potrzebne na trzymanie papierów. Ifaktura to także małe koszty wystawienia i przesłania dokumentu.

faktury

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Również otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup firmowy mamy do niej łatwiejszy dostęp w przypadku konieczności zweryfikowania czegoś w jej treści, kiedy będzie ona w naszym laptopie, niż gdy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest dużo programów, gdzie może zostać wystawiona ifaktura, znajdziecie wśród nich również darmowe (ifaktury). Kolejny temat to rozliczenia w związku z zatrudnianiem pracowników. Nie chodzi tutaj tylko o wynagrodzenie. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik podróżuje własnym samochodem służbowo.

W jaki sposób najszybciej obliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać oddane za używanie prywatnego samochodu w pracy? Przy pomocy dostępnych w necie kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo łatwy i szybki w obsłudze. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-ryczaltow-samochodowycho 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub rodzaj pojazdu: motorower, motocykl. Potem uzupełniamy miesięczny limit kilometrów ustalony wcześniej oraz ilość dni nieobecności w pracy i otrzymamy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator będzie pomocny także w wypadku, kiedy idzie na przykład o dodatkowy urlop macierzyński.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, który podlega ciągłym modyfikacjom prawnym, a w niewielkich firmach możemy mieć z nim do czynienia często tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Wprowadzamy indywidualne dane czyli ilość urodzonych dzieci, datę urodzenia i otrzymujemy gotowy rezultat zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop rodzicielski (wFirma). Przy każdym oczywiście podana jest dodatkowo ilośwFirmadni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, że nasz zwięzły artykuł skłoni was do szukania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w sieci.