Kiedy warto zabiegać o fundusz inwestycyjny?

23 lutego 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Fundusze inwestycyjne są dobrze znanym oraz entuzjastycznie stosowanym poprzez przedsiębiorców źródłem finansowania. Jest ono swobodniej osiągalne aniżeli Giełda i daje większe możliwości niż pożyczka. Najczęściej pozwala obecnym właścicielom zachować kontrolę nad przedsiębiorstwem.

biznesmen

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
prywatne fundusze inwestycyjne

Źródło: pixabay
Zastanówmy się kiedy wskazane jest o to źródło zabiegać?
Pożyczka, leasing albo jakakolwiek inna forma długu jest najczęściej dostępna tylko w pewnych granicach oraz z określonym przeznaczeniem. Kiedy to źródło finansowania zostaje wyczerpane, niezbędna będzie inwestycja w kapitał. Zdobycie do tego celu partnera w postaci funduszu inwestycyjnego jest jednym z nagminniej napotykanych rozwiązań. Kwota kapitału pochodzącego od funduszu może być znacznie większa aniżeli wypływa to ze zdolności kredytowej firmy.

Kliknij ten link i przeczytaj tam uwagi na nasz temat (https://psmtechnik.pl/). Jeżeli wynikną jakiekolwiek pytania, to chętnie Ci na nie odpowiemy.

Prywatne fundusze inwestycyjne nie wyczekują zabezpieczenia na majątku spółki lub wspólników więc nie blokują zdolności kredytowej, wyczekują jedynie uczestnictwa w nadzorowaniu oraz przyszłych przychodach.

Kolejnym bodźcem wprowadzenia do firmy funduszu jako inwestora może być chęć otrzymania od niego know-how, dostępu do techniki, dostępu do sieci dystrybucji itd. Jest to możliwe jeśli w portfelu inwestycyjnym tego funduszu znajduje się firma lub przedsiębiorstwa, których aktywność może tworzyć z naszą ponadplanową wartość. Będąc akcjonariuszem w tych podmiotach fundusz będzie wymuszał współpracę pomiędzy nimi. Może to być kooperacja między producentem a siecią dystrybucji, kooperacja pomiędzy dwoma wytwórcami funkcjonującymi na różnych obszarach, koordynacja nabytków, organizacja logistyki itd.
w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Prywatne fundusze inwestycyjne mogą być dobrą ścieżką wyjścia gdy poniektórzy akcjonariusze, wspólnicy chcą wycofać się ze spółki, natomiast drudzy nie mają pieniążków na odkupienie ich akcji czy z innych przyczyn nie chcą tego uczynić. Przy dobrych perspektywach rozwoju przedsiębiorstwa i gwarancji zaangażowania ze strony pozostałych wspólników fundusz może kupić mniejszościowy udział z zamiarem późniejszej odsprzedaży.

Aby dobrać fundusz konieczny jest nam niezależny doradca finansowy. Celem każdego funduszu inwestycyjnego jest prędki wzrost wartości portfela.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę stojaki reklamowe gdańsk naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Tego oczekują od niego inwestorzy, jacy lokują w nim swoje pieniążki. Szybki przyrost wartości znaczy przynajmniej 30% na rok.