Kiedy warto zabiegać o fundusz inwestycyjny?

Posted on 23 lutego 2021Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Fundusze inwestycyjne są dobrze znanym oraz entuzjastycznie stosowanym poprzez przedsiębiorców źródłem finansowania. Jest ono swobodniej osiągalne aniżeli Giełda i daje większe możliwości niż pożyczka. Najczęściej pozwala obecnym właścicielom zachować kontrolę nad przedsiębiorstwem.

biznesmen

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
prywatne fundusze inwestycyjne

Źródło: pixabay
Zastanówmy się kiedy wskazane jest o to źródło zabiegać?
Pożyczka, leasing albo jakakolwiek inna forma długu jest najczęściej dostępna tylko w pewnych granicach oraz z określonym przeznaczeniem. Kiedy to źródło finansowania zostaje wyczerpane, niezbędna będzie inwestycja w kapitał. Zdobycie do tego celu partnera w postaci funduszu inwestycyjnego jest jednym z nagminniej napotykanych rozwiązań. Kwota kapitału pochodzącego od funduszu może być znacznie większa aniżeli wypływa to ze zdolności kredytowej firmy.

Kliknij ten link i przeczytaj tam uwagi na nasz temat (https://psmtechnik.pl/). Jeżeli wynikną jakiekolwiek pytania, to chętnie Ci na nie odpowiemy.

Prywatne fundusze inwestycyjne nie wyczekują zabezpieczenia na majątku spółki lub wspólników więc nie blokują zdolności kredytowej, wyczekują jedynie uczestnictwa w nadzorowaniu oraz przyszłych przychodach.

Kolejnym bodźcem wprowadzenia do firmy funduszu jako inwestora może być chęć otrzymania od niego know-how, dostępu do techniki, dostępu do sieci dystrybucji itd. Jest to możliwe jeśli w portfelu inwestycyjnym tego funduszu znajduje się firma lub przedsiębiorstwa, których aktywność może tworzyć z naszą ponadplanową wartość. Będąc akcjonariuszem w tych podmiotach fundusz będzie wymuszał współpracę pomiędzy nimi. Może to być kooperacja między producentem a siecią dystrybucji, kooperacja pomiędzy dwoma wytwórcami funkcjonującymi na różnych obszarach, koordynacja nabytków, organizacja logistyki itd.
w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Prywatne fundusze inwestycyjne mogą być dobrą ścieżką wyjścia gdy poniektórzy akcjonariusze, wspólnicy chcą wycofać się ze spółki, natomiast drudzy nie mają pieniążków na odkupienie ich akcji czy z innych przyczyn nie chcą tego uczynić. Przy dobrych perspektywach rozwoju przedsiębiorstwa i gwarancji zaangażowania ze strony pozostałych wspólników fundusz może kupić mniejszościowy udział z zamiarem późniejszej odsprzedaży.

Aby dobrać fundusz konieczny jest nam niezależny doradca finansowy. Celem każdego funduszu inwestycyjnego jest prędki wzrost wartości portfela.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę stojaki reklamowe gdańsk naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Tego oczekują od niego inwestorzy, jacy lokują w nim swoje pieniążki. Szybki przyrost wartości znaczy przynajmniej 30% na rok.