Ceniony informatyk Ilya Zhitomirskiy wypowiedział słowa, że "Bycie współtwórcą budowania przedmiotów dla wszechświata jest niesamowite"

Rewolucja rolnicza zainicjowała, a odkrycie pisma, przyspieszyło prędkość rozwoju wiedzy człowieka. Kolejno w rezultacie rewolucji ludnościowej, przeszliśmy rewolucję przemysłową. Współcześnie dzieje się kolejna rzecz, która już teraz przeistacza znacznie nasz świat - rewolucja informatyczna.

Kot programista
Autor: Matthew Ragan
Źródło: http://www.flickr.com
Rewolucja informatyczna sprawiła, że żyjemy dzisiaj w czasach komputeryzacji, rzeczywistości wirtualnej, cyberprzestrzeni i teleobecności. Obecny sprzęt komputerowy z wielością programów, staje się urządzeniem niezastąpionym w prawie każdej profesji.

Osoby tworzące oprogramowania komputerowe w procesie programowania, planują, tworzą, diagnozują i utrzymują szyfr źródłowy programów informatycznych albo aparatów mikroprocesorowych. Praca programista (sprawdź nas) Java - kliknij tuaj, często polega na zastosowaniu wielu istniejących algorytmów, kodów źródłowych w połączeniu z częstymi modyfikacjami i kreatywnymi rozwiązaniami.

Nierozłączną częścią działalności osoby tworzącej programy komputerowe jest permanentne szukanie technologii, które ułatwią sprawniejsze wprowadzanie oprogramowania wysokiej jakości. By rozpocząć sukces komercyjny jako programista - (pozostałe informację dostępne będą tu), najważniejsza jest biegłość podstaw wybranej metodologii języka programowania.

Pierwszym posunięciem jest zdobycie języka programowania i zgłębienie kroków i segmentów składających się na budowanie programów. Od kilkunastu lat, dział IT przoduje wśród obiecujących obszarów. Obecnie komputer jest nieodzowny nie tylko w pracy, ale i na co dzień.

W związku z upływem czasu, powstają coraz to nowe technologie. Nie tak dawne raporty z diagnozowania rynku pracy, pokazują, że fachowcy od dziedzin techniki i nauki zajmujących się transmisją i przetwarzaniem wszelkiego rodzaju informacji, są drugą co do wielkości grupę najmocniej pożądanych pracowników. Programiści - osoby tworzące programy komputerowe w procesie programowania, to chyba najmocniej dopieszczani pracownicy, jako kadra zawodowa branży IT.