Rozliczanie PIT-ów przez Internet – dlaczego warto skorzystać z owego rozwiązania?

12 lipca 2022 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Słynne powiedzenie głosi, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale zapewne czekanie w długiej kolejce do fiskusa nie należy do przyjemnych i nierzadko przyprawia o ból głowy.

narzędzi

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
pieniądze

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość – nie musi tak być.
Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Żyjemy przecież w „epoce” wszechobecnych komputerów, a cyberprzestrzeń nie jest dla nas czymś zewnętrznym wobec rzeczywistości, lecz jej niezbywalnym „elementem”. Siedząc przed monitorem możemy załatwić sporo rozmaitych spraw: zrobić sprawunki, uiścić opłaty, zapisać się na wizytę u lekarza oraz… złożyć swoje Zeznanie podatkowe. Nie czekaj i już dziś rozlicz PIT przez Internet – poznaj tutaj. Nie wiesz od czego zacząć? Nie panikuj, podpowiemy co robić. Najpierw należy ściągnąć odpowiedni program. Jeżeli nie chcesz zaśmiecać swojego komputera albo brakuje Ci wolnego miejsca na dysku, zajrzyj na na stronę www i uzupełnij PIT 28 online ze wszystkimi załącznikami.https://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html (zobacz https://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html)Upewnij się, czy wprowadzone dane są prawidłowe, a potem wyślij formularz bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. To proste, wygodne a także – co nader istotne – bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić masę czasu i nerwów – o rozliczaniu PIT-u online. Trzeba jedynie pamiętać o zanotowaniu numeru referencyjnego a także zachowaniu tak zwanego UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru będącego dowodem na na rozliczenie z fiskusem w terminie.

Zaletą e-deklaracji jest także bezsprzecznie szybki zwrot podatku. Trafi on na nasze konto bankowe w ciągu 21 dni od daty złożenia zeznania, nie zaś trzech miesięcy jak w przypadku form klasycznych.