W którym miejscu szukać dodatkowe środki finansowe

30 grudnia 2020 Działalność gospodarcza
Czasem potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Potrzeby są rozliczne, niekiedy przyziemne jak na przykład zakup nowego piękniejszego smartphona lub są to poważniejsze wydatki na przykład wymagany jest niespodziewany remont, bo innemu lokatorowi rozszczelniła się rura, a my na nieszczęście się nie asekurowaliśmy.

karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym wyjściem jest pożyczka we własnym banku. Na nieszczęście czasem nie spełniamy dosyć skomplikowanych kryteriów. W takim przypadku pozostają dwa rozwiązania: pożyczka prywatna u rodziny bądź kamratów a także wyszukiwanie innych alternatyw.

Najbardziej pewna jest kredyt od familii. Otrzymanie kapitałów poprzez kredyt pozabankowy jest cokolwiek bardziej niepewnym. Najpierw powinno się bez nerwów usiąść z kalkulatorem oraz długopisem i porachować czy ów kredyt (zobacz doradztwo kredytowe wrocław) pozabankowy nam się opłaca.

Zaintrygowały Cię opisywane kwestie? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze, co ma w tym temacie ta optymalna witryna. Przeczytasz na niej zbliżone informacje.

Dobrym pomysłem będzie posłuchanie pana oferującego kredyt, oraz odłożenie decyzji na trzy dni by przeanalizować tę sprawę. Idealnie byłoby jeślibyśmy z uzyskanymi dokumentami przed ratyfikowaniem ich skonsultowali się z prawnikiem, później znowu przeanalizowali sprawę, i dopiero podjęli działania. Czytaj też

Bez wątpliwości w żadnym wypadku nie możemy sugerować się wyłącznie reklamą albowiem może się okazać, iż dokonanie naszych planów może się odłożyć, bądź kosztować nas o wiele więcej niż jesteśmy w stanie przyjąć. Niezależnie od tego jaki sposób sponsorowania wybierzemy; pożyczkę prywatną u rodziny lub kumpli bądź kredyt pozabankowy, pożyczka owa na ogół jest w pewien sposób asekurowana. Może tych metod być parę. Najbardziej popularne są kredyty pod zastaw domów, jednak może to również być weksel . W tym ostatnim przypadku niebezpieczne jest podpisywanie weksli bez wymienionej kwoty, a jeśli już się na to decydujemy konieczne będzie ratyfikowanie aneksu definiującego górną granicę długu, w przeciwnym razie okaziciel weksla będzie mógł domagać się zwrotu jakiejkolwiek kwoty. Więcej na

W przypadku przedsiębiorstw kredytowych najważniejszą kwestią (zanim jeszcze wkroczymy za próg albo wykręcimy numer telefonu) warto sprawdzić wybraną firmę na stronach KNF. Urząd ów ogłasza rejestr firm kredytowych wobec jakich kierowane jest postępowanie w sprawie złamania regulacji prawa bankowego oraz finansowego. Ostrożność o której piszę jest konieczna.