Elektroniczny podpis niezbędny w działalności przedsiębiorstw.

Posted on 3 lipca 2020Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne

Podpis elektroniczny to narzędzie identyfikujące uczestników obiegu dokumentów elektronicznych oraz służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, zazwyczaj jest składany przy pomocy specjalnej karty procesorowej albo tokena USB oraz oprogramowania do składania podpisu elektronicznego. Dane w postaci elektronicznej oznakowane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom oznakowanym podpisami własnoręcznymi.

Ważkie druki oraz zaświadczenia ZUS

Posted on 23 października 2019Posted in Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
W ZUSie częstokroć powinnyśmy składać różne ważkie dokumenty, zaświadczenia czy druki. Bezspornie warto dowiedzieć się co znamionują poszczególne z nich, bo każdy druk składa się w innej sprawie oraz innej sytuacji. Dowiedzmy się także, jak na przykład wypełniać poszczególne deklaracje, połączone chociażby z taką kwestią, jak podatek vat.

Wypełnianie PIT-ów nie musi być czasochłonne! Internet oraz przydatne pragramy, dzięki którym skutecznie uporamy się z deklaracją PIT

Posted on 8 sierpnia 2019Posted in Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Kiedy przychodzi czas uzupełniania PIT-ów, zastanawiamy się w jaki sposób najszybciej dopełnić niezbędnych formalności. Istnieje kilka sposobów na to, by nie musieć czekać w kolejce w urzędzie i zdążyć przed terminami dostarczenia deklaracji. Wielu z nas ma kłopoty z wypełnianiem deklaracji PIT. Z pozoru nieskomplikowane zadanie może zakończyć się wieloma błędami.

W tym momencie kup przenośniki wałkowe oraz regały jezdne, a już wkrótce przekonasz się jak uprości to funkcjonowanie firmy

Posted on 25 lipca 2019Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
W dzisiejszych czasach w niejednej firmie potrzebne jest składowanie wszelkich dokumentów. Jest to ważne w szczególności ze względów związanych z rachunkowością i rozliczeniami. Kłopotliwie wprawdzie gromadzić tony papierów w archiwach, które na pewno w większości zakładów pracy i tak zapełnione są po brzegi.

Archiwizacja i standaryzacja danych – wspaniałe wyjście dla wszelkiej firmy

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Archiwizacja danych to fenomenalne rozwiązanie dla wszelkiej firmy, jakiej zależy na bezpieczeństwie oraz skuteczności w firmie. Jeżeli w Twojej firmie znajduje się niemało danych, zgłoszeń bądź innych ważkich dokumentów, jakie są niezorganizowane i nie wiesz, co z nimi uczynić to archiwizacja danych niewątpliwie będzie dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem.

Rozporządzenie REACH troszcząc się o ochronę atmosfery i stan zdrowia człowieka nadzoruje, rejestruje i analizuje chemikalia używane przez przedsiębiorstwa

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
REACH to zarządzenie UE w celu chronienia środowiska i zdrowia człowieka przed zagrożeniami, jakie mogą tworzyć surowce chemiczne. Zarządzenie to również propaguje opcjonalne metody oceny zagrożeń kreowanych przez surowce chemiczne w celu testów na zwierzakach.