Zdecydowanie korzystnie wspierać lokalne inicjatywy, przynosi to bowiem korzyści dla każdego z nas

15 stycznia 2019 Działalność gospodarcza
Jak to fajnie, że mamy coraz bardziej znaczną świadomość, że odpowiednio kupować coś swojego, ze swojego regionu niż kupować jakieś produkty niewiadomego pochodzenia. Nie zawsze tak to funkcjonowało, lecz obecnie widać trend, który już jest bardzo mocny i zdaje się coraz bardziej zakorzeniony. Wspieramy swoją małą ojczyznę i zdajemy sobie sprawę, że zakupy lokalne wpływają na jej powodzenie.

zakupy

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie wiemy, iż nabywając lokalne wyroby wspieramy lokalne firmy, które oferują pracę oraz płacą podatki przykładowo w Ostrowie czy Wałbrzychu, a nie w stolicy. Nabywając coś „naszego” uruchamiamy też pozytywny łańcuch kolejnych zakupów: jeśli na przykład miejscowy piekarz sprzeda swój chleb, to część zarobku wyda u lokalnego rzeźnika, kafelkarza czy stolarza. Jeśli ci będą mieć coraz większą ilość pracy, to zatrudnią ludzi nie z odległego zakątka Polski, ale ”swoich”. A ci część wypłaty wydają przecież na miejscu, na przykład kupując bułki od piekarza z samego początku naszej historii. Sprzęty, które warto zakupić: krajach zachodnich takiego lokalnego patriotyzmu uczy się już w szkołach, a potem promuje się go w wielukampaniach społecznych. Z biegiem czasu to konsekwentnie wzmacnia przekonanie zakorzenione silnie w świadomości konsumentów. Proszę spróbować namówić Francuza, żeby kupił pomidory lub mięso spoza swojego regionu, albo żeby zaplanowanie jakiejkolwiek inwestycji nie zaczynał od przeglądu lokalnych propozycji.

Interesuje Cię ten temat? Jeżeli tak, to pod tym linkiem (http://lubin-adwokat.pl/) znajdziesz podobne pasjonujące informacje, których nie stracisz z pamięci przez długi czas.

Nadeszła wreszcie pora, żebyśmy i my zaczęli uczyć się, że wspieranie miejscowego biznesu jest ważne dla wszystkich mieszkańców, bo służy poprawie jakości życia całej regionalnej społeczności. czytaj więcej: sklepy z okularami 3d w Lublinie

Obecnie kupowanie regionalnego produktu to już nie tylko wsparcie dla portfela sąsiedniego przedsiębiorcy, ale swego rodzaju wzorzec postępowania społecznego, pewnego rodzaju moda, trend, jaki dotarł do nas z krajów zachodnich. Coraz częściej obserwować można tego typu zachowania świadomych oraz wymagających klientów. Oczywiście warto kupować lokalne produkty. Posiadają wysoką jakość, oryginalną markę, a jednocześnie są w bezpośrednim zasięgu naszego klienta. Taki wyrób sąsiadującej firmy, to zawsze zapewnienie rzetelności, jaką w każdym momencie jesteśmy w stanie zweryfikować, zrecenzować oraz polecić znajomym. To wzmacnia jeszcze bardziej wspólnotę, bo nie tylko, iż czujemy się powiązani z regionem historycznie oraz kulturowo, to jeszcze jesteśmy w stanie być dumni z naszej oferty.