Jakimi sposobami młodzi przedsiębiorcy z branży nowych technologii mogą zdobywać finansowanie swojej działalności.

17 listopada 2018 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Firmy z branży nowoczesnych technologii mogą rozwijać się bardzo szybko, niektóre w przeciągu paru lat osiągają międzynarodowe sukcesy. Wynika to z tego, że przy aktualnej globalizacji usług trafienie na klientów na drugim końcu świata nie jest obecnie żadnym problemem, a nowoczesne usługi i produkty sprzedają się bardzo szybko. A tak naprawdę największe firmy internetowe zaczynały tak naprawdę działać w garażach, dzięki szczęściu, pracy i odpowiednim decyzjom stając się światowymi gigantami. Taki sukces jest możliwy do osiągnięcia dla każdego, kto będzie miał interesujący pomysł i potrafi go przekuć na coś co się sprzeda, z tego też powodu dużo firm pragnie zaistnieć wśród konkurencji. Wielu młodych ludzi zakłada jakieś firmy z marzeniami, że uda im się podbić rynki, i faktycznie wielu z nich się udaje. Jednak droga do tego będzie ciężka i pełna trudności, a jednym z największych problemów, jakie czekają młodych biznesmenów są pieniądze. Mieć ciekawy pomysł to jedno, a zrobić z tego pomysłu produkt, który się sprzeda to zupełnie dwie różne rzeczy, niestety niekiedy będzie do tego potrzebne znacznie więcej pieniędzy, niż zakładało się na początku.

Owijarka palet

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
Jednak młode firmy z branż technologicznych liczyć mogą na parę różnych metod pozyskiwania środków na swoje działanie – zerknij tu – Jednym z najbardziej popularnych sposobów na finansowanie start up będzie poszukanie inwestora, jaki w zamian za określone udziały wyłoży pieniądze na rozwój. W taki sposób funkcjonują najróżniejsze fundusze inwestycyjne, ale też często niezależne osoby, nazywane aniołami biznesu. Jeśli biznes się uda, to inwestorzy mogą sprzedać swoją część udziałów, odpowiednio na tym zarabiając. Innym sposobem na dofinansowanie działania firmy, przeznaczonym raczej dla firm, jakie już mają dobrą pozycję na rynku, będzie wejście na giełdę, w przypadku firm technologicznych najlepszą opcją będzie tu Newconnect – -> sprawdź informacje na capital.prometeia.pl-> sprawdź informacje na

Aby rozpocząć starania o wejście na parkiet niezbędny będzie autoryzowany doradca newconnect, który określi wszystkie potrzeby, przygotuje odpowiednią strategię i poprowadzi cały proces.