Importując towary z państw nie należących do Unii Europejskiej trzeba będzie się liczyć z dużą liczbą spraw do załatwienia

27 lutego 2022 Działalność gospodarcza
Są do opłacenia podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną liczbą skomplikowanych przepisów. Przeciętnemu przedsiębiorcy zapoznanie się z taką tematyką zajęłoby sporo czasu, a przecież w biznesie czas to pieniądz. Dlatego też duża część importerów zaczęła korzystać przy sprowadzaniu produktów z oferty agencji celnych. Tego typu agencje będą się zajmować pośredniczeniem między urzędnikami a klientem.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich głównych zadań zalicza się w pierwszej kolejności przygotowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do prawidłowej odprawy zakupów. Agencja celna szczecin może przy tym korzystać z procedur uproszczonych, co w dużym stopniu zmniejsza czas załatwienia tych formalności, a tym samym umożliwia szybsze przekazanie towarów do obrotu. Pracownicy takiej agencji muszą więc wypełnić potrzebne dokumenty, wyliczyć wymagane kwoty cła i innych należności, i na koniec przekazać towar na odprawę.

Wiele osób twierdzi, że agencje celne nikomu się nie przydają, i że każdą procedurę da się załatwić samemu. Rzecz jasna w przypadku pojedynczych zakupów może w tym być trochę racji. Za wykonaną przez agencję pracę trzeba jednak coś zapłacić, więc czasami bardziej będzie się opłacać to robić samodzielnie. Jednak jeśli ktoś będzie planował zakupy w większej ilości, to warto rozważyć współpracę z profesjonalistami. Przepisy celne w szybkim tempie się zmieniają i chcąc się wszystkimi sprawami zająć samemu należałoby także być na bieżąco z nimi. Ta agencja to gwarantuje:

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Agenci z tego powodu, że zajmują się tym zawodowo, powinni znać bieżące regulacje, więc skorzystanie z ich pomocy pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych opłat lub nieścisłości. Nie bez wpływu jest także czas poświęcony na policzenie wszystkiego.

Zaintrygowały Cię myśli zawarte w naszym wpisie? Czujesz jednakże braki? W takim razie namawiamy do nowej witryny – naciśnij tu reklamy neonowe Brandgood i przeloguj się tam.

Agencje celne mogą korzystać ze specjalnego oprogramowania, przez co wyliczenie należnych opłat będzie szybkie i sprawne. Oczywiście każdy sam powinien podjąć decyzję, czy korzystać z pomocy agencji, lecz wielu importerom rzeczywiście się to opłaca.