Importując towary z państw nie należących do Unii Europejskiej trzeba będzie się liczyć z dużą liczbą spraw do załatwienia

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Są do opłacenia podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną liczbą skomplikowanych przepisów. Przeciętnemu przedsiębiorcy zapoznanie się z taką tematyką zajęłoby sporo czasu, a przecież w biznesie czas to pieniądz. Dlatego też duża część importerów zaczęła korzystać przy sprowadzaniu produktów z oferty agencji celnych. Tego typu agencje będą się zajmować pośredniczeniem między urzędnikami a klientem.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich głównych zadań zalicza się w pierwszej kolejności przygotowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do prawidłowej odprawy zakupów. Agencja celna szczecin może przy tym korzystać z procedur uproszczonych, co w dużym stopniu zmniejsza czas załatwienia tych formalności, a tym samym umożliwia szybsze przekazanie towarów do obrotu. Pracownicy takiej agencji muszą więc wypełnić potrzebne dokumenty, wyliczyć wymagane kwoty cła i innych należności, i na koniec przekazać towar na odprawę.

Wiele osób twierdzi, że agencje celne nikomu się nie przydają, i że każdą procedurę da się załatwić samemu. Rzecz jasna w przypadku pojedynczych zakupów może w tym być trochę racji. Za wykonaną przez agencję pracę trzeba jednak coś zapłacić, więc czasami bardziej będzie się opłacać to robić samodzielnie. Jednak jeśli ktoś będzie planował zakupy w większej ilości, to warto rozważyć współpracę z profesjonalistami. Przepisy celne w szybkim tempie się zmieniają i chcąc się wszystkimi sprawami zająć samemu należałoby także być na bieżąco z nimi. Ta agencja to gwarantuje:

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Agenci z tego powodu, że zajmują się tym zawodowo, powinni znać bieżące regulacje, więc skorzystanie z ich pomocy pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych opłat lub nieścisłości. Nie bez wpływu jest także czas poświęcony na policzenie wszystkiego. Agencje celne mogą korzystać ze specjalnego oprogramowania, przez co wyliczenie należnych opłat będzie szybkie i sprawne. Oczywiście każdy sam powinien podjąć decyzję, czy korzystać z pomocy agencji, lecz wielu importerom rzeczywiście się to opłaca.