Wizytówki online.

6 czerwca 2022 Działalność gospodarcza
Niewielki biały kartonik z najczęściej czarnymi, nadrukowanymi literami, niemal od zawsze był świadectwem uprzejmości oraz szacunku. Teraz jest nieodłącznym elementem spotkań biznesowych lub wyjść towarzyskich, w czasie których nawiązujemy nowe kontakty. Wizytówki, gdyż to o nich mowa, współtowarzyszą nam już od dziesięcioleci i nic nie wskazuje na to, żeby coś mogło się pod tym względem odwrócić. Historycy twierdzą, iż pierwsze wizytówki pokazały się w Europie już w XVII wieku, natomiast ich rola była zgoła inna od tej znanej nam współcześnie. Obecnie wizytówki stanowią integralny atrybut lunchu biznesowego.

wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Estetycznie przygotowane oraz wydrukowane są swoistym świadectwem osoby, jaka wręcza wizytówkę. Tymczasem kiedyś nie cieszyły się one poważaniem w kołach handlowców czy kupców, lecz stanowiły cechę arystokracji. Stosowano je w celu oznajmienia swojego przybycia. Szlachta, poczytująca się za najlepszą grupę społeczną, uformowała sporo rytuałów, jednym z nich było na przykład przysyłanie służby z wizytówką, czasem nawet do własnego budynku. Ironiczni twierdzą, iż ci, którzy przesyłali wizytówki do własnych posiadłości nie byli królami próżności, lecz pragnęli w kulturalny sposób i bez skandalu informować własną żonę i jej kochanka, że mąż rychło wróci do domu. Obecnie wizytówki stały się symbolem biznesu i już niemal wyłącznie funkcjonują na spotkaniach w interesach czy firmowych kolacjach.

Obchodzi Cię tylko rzetelna informacja z witryny? Jeśli tak, to namawiamy do odwiedzenia naszej witryny, gdzie za każdym razem dostaniesz pewne fakty.

Zwykłe dane, które powinny się znajdować na naszych białych karteczkach, gdy zlecimy komuś drukowanie wizytówek np: to logo firmy, w której jesteśmy zatrudnieni, nasze imię i nazwisko, numer telefonu i inne ważkie dane mogące być użyteczne przy próbie ponownego kontaktu.

kreatywne wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

By zapewnić sobie konieczną ilość potrzebnych nam wizytówek, możemy udać się do drukarni, by tam samemu albo z introligatorem stworzyć właściwą wizytówkę. Niemniej taka samodzielna wizyta w drukarni może okazać się wyprawą dość zajmującą, a przez to długotrwałą. Dlatego też można na przykład skorzystać z coraz popularniejszej usługi wizytówki online w takim miejscu jak na przykład to: kliknij aby zobaczyć więcej. Polega ona na tym, iż na konkretnej witrynie internetowej wybieramy odpowiadający nam szablon, następnie dobieramy model nadrukowywanych liter oraz ich kolor. Możemy oczywiście wybrać do tego dodatkowe elementy czy wzory, ale należy też uwzględnić, że nie wszystkim może przypaść do gustu za bardzo kolorowa wizytówka. Miejmy na uwadze, że jeżeli chcemy dziś wywołać dobre wrażenie na naszym kliencie biznesowym, to musimy postarać się o wizytówkę oryginalną, ale z klasą, która będzie nas dobrze reprezentowała.