Programy Google, jakie mają na celu dokonać selekcji w indeksacji serwisów internetowych

7 października 2021 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Aplikacje Google, jakie mają na celu dokonać selekcji w pozycjonowaniu serwisów www są rozpowszechniane raz na jakiś okres czasu przez tę firmę i wtedy także okazują się prawdziwą zmorą dla posiadaczy stron internetowych.

Aktualnie jest okazja szybko zobaczyć, czy witryna, jaką posiadamy jest stroną zaatakowaną przez oprogramowania Google mające wprowadzać zmiany w indeksacji stron w wyszukiwarkach. Przykładowo, od paru lat niebezpiecznym programem dla właścicieli witryn o niewielkim poziomie zindeksowania okazała się być Panda, jaka skutecznie zepchnęła owe strony na jeszcze bardziej zaniżone miejsca.

SEO, pozycjonowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tej chwili zaś wyłoniła się innego rodzaju aplikacja, jaka uderzyła tym razem w strony internetowej nazbyt wysoko zoptymalizowane. Kiedy więc na przykładchociażby w konkretnych tekstach będzie występować nazbyt wysokie zagęszczenie fraz lub zbyt duża ilość zbliżonych do siebie domeną odnośników, witryna ta ma możliwość stać się obiektem aplikacji którą jest pingwin, gdyż to właśnie o nią chodzi.

Zaatakowania Pingwina powinny oczekiwać także te strony, na jakich znajduje się dużo treści powielonych z innych stron. Czyli te, na jakich nie będzie unikatowej zawartości merytorycznej. Jeśli witryna taka także ma nienaturalne, zakupione na pozostałych portalach linki to także stanie się celem Pingwina.

Inne czynniki, które będą przyczyną tego, iż strona taka będzie nisko umieszczona w indeksowaniu to: zbyt duża ilość linków, lub [job service – agencja pracy za granicą holandia] też ukryte tekstytreści. A analizując to, że polskie witryny są zazwyczaj witrynami na których znajduje się spam może Pingwin dotyczyć nawet pięciu procent polskich miejsc w sieci. Każdy naturalnie ma szansę skontrolować, czy jego strona stała się celem Pingwina. Będzie okazja to najprościej zaobserwować po diametralnym spadku ilości ruchu na stronie albo też wtedy, kiedy Google wyśle zawiadomienie co do tego, iż witryna należąca do nas została sprawdzana.

Obniżaniu pozycji witryny albo także i usunięciu jej z notowań da się zapobiegać poprzez stosowanie stosownych technik SEO. A więc po prostu należy sprawić, aby prowadzona przez nas strona pozostawała wyspecjalizowana pod kątemwzględem treści. Muszą znajdować się tam teksty a także przekierowania posiadające wartość merytoryczną, a to będzie podstawą do tego, aby Google nie odczytywało jej jako zbyt bardzo zoptymalizowanej ale bez jakiegokolwiek przekazu.

Więcej: