Kilka przydatnych informacji na temat nowych aparatów oferowanych przez Nikona.

Szukając najlepszej cyfrówki wielu ludzi kieruje się w stronę Nikona. Jest to zupełnie zrozumiałe, bowiem ten producent sprzętu fotograficznego od lat robi doskonałe urządzenia zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.


Przy okazji Nikon wprowadza w świat cyfrowy sporo swoich patentów i pomysłów, które później są wykorzystywane przez inne firmy i niejako się stają standardem w branży. Niekiedy jednak wykorzystywane zostają jedynie przez Nikona, tak przykładowo się ma sprawa z formatem nikon dx,nowy nikon dx|użyteczne źródło który oznacza specyfikację używanej w aparatach światłoczułej matrycy. Ten format Nikona jest 1,5 razy mniejszy niż pełnowymiarowa klatka, firma stosuje w swoich urządzeniach, takich jak na przykład nikon f65, obu rodzajów matryc.


Nowoczesne budynki
Autor: O Palsson
Źródło: http://www.flickr.com


Jednym z naprawdę udanych urządzeń Nikona wyposażonych w pełnowymiarową matrycę FX jest nikon d 700-aparat nikon d700|. Jego premiera wzbudziła ogromne zainteresowanie pośród zawodowych fotografów, bowiem za dość rozsądną cenę jak na tę grupę urządzeń otrzymali oni doskonałe narzędzie do swojej pracy. PaRAMetry tego Nikona z pewnością będą zachęcać wielu wielbicieli fotografii do przesiadki na niego, gdyż są dużo lepsze niż bezpośrednich konkurentów. Niezwykle ciekawie prezentuje się także inny model, tym razem z matrycą APS-C, czyli po prostu nikon d500-warte przeczytania. Tu także w parametrach nie było żadnego kompromisu.
Ten model japońskiego producenta wyróżnia się dość mocno pośród konkurencji, po prostu zostawiając ich dość mocno z tyłu, przez co również jest bardzo ciekawą propozycją dla każdego wymagającego fotografa.