Jak wykreować odpowiednio wyposażone miejsca publiczne

22 sierpnia 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Jedni z nas zwracają uwagę na poziom komfortu w każdym miejscu, w jakim przyjdzie im być, inni nie dbają o otoczenie i nie przywiązują tym samym uwagi do tego, czy jest ono wystarczająco dobrze zagospodarowane. Jednak nawet, jeżeli ludzie sami mało dbają o daną przestrzeń, osoby odpowiadające za jej zagospodarowanie winny czuwać nad tym, by była ona należycie zaaranżowana. Mowa rzecz jasna o miejscach publicznych, za jakie odpowiadają odpowiednie jednostki, a z których korzystają każdego dnia różni, przypadkowi ludzie.

miejsce publiczne

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Utrzymanie tego typa miejsc w należytym stanie jest na pewno wyzwaniem, bowiem, w miejscach publicznych przewijają się różne osoby, z przeróżnymi potrzebami, ale i z różnymi zachowaniami czy kulturą wychowania. Jedni więc będą dbać o mienie publiczne, inni natomiast nie będę traktować otoczenia z właściwą uwagą. Nie ma chyba lepszego przykładu przedstawiającego tego typu stan rzeczy jak chociażby toalety publiczne – z toaletami publicznymi mamy do czynienia wszędzie tam, gdzie pojawiają się rozmaici ludzie, w miejscach, w jakich muszą zatrzymać się na dłużej. Są to zatem między innymi zarazem dworce, jak i restauracje. O ile w restauracji łatwiej dostrzec porządek i świeżość w toalecie, z tą na dworcu jest już różnie. Nie dziwi to, gdyż im większa przestrzeń do zagospodarowania, tym gorzej zachować porządek.

Z reguły też nie stosuje się wówczas większych udogodnień dla pojawiających się klientów, a wbrew pozorom szkoda, jako że, jak najlepiej zagospodarowana przestrzeń sama w sobie skłania do tego, by o nią dbać. W toalecie, w jakiej nie ma pod ręką nawet standardowych akcesoriów niechętnie chcemy przebywać, wielu osobom wówczas też nie za specjalnie zależy, aby o tego miejsca dbać.

łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem w pomieszczeniu, w którym jest wszystko, co niezbędne, gdzie dostaniemy czyste ręczniki, a w łazience pięknie pachnie, jako że wykorzystane są odświeżacze powietrza, aż chce się dłużej przebywać, aby obejrzeć się w lustrze, czy poprawić makijaż. Niektóre firmy idą o krok dalej i zapewniają do takich miejsc także tego rodzaju wyposażenie jak lampa owadobójcza, czy akcesoria wykorzystywane do jednorazowego użytku. W takich toaletach, aż chce się być i o nie dbać, stąd też zarządzający (zewnętrzny dyrektor finansowy) miejscami publicznymi powinni o tym pamiętać – Impeco Sp. z o.o.Sp.k..