Masz wiele pożyczek? Zapytaj o kredyt konsolidacyjny

3 sierpnia 2022 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
W teraźniejszych czasach często zdarza się, że bierzemy pożyczkę na zakup czegoś, co akurat potrzebujemy zakupić albo zwyczajnie na życie czy na spłatę rachunków. Niestety wiele osób zaczyna pożyczać pieniądze w paru miejscach, a mają jednocześnie parę kredytów do spłacenia z pewnością można się w tym pogubić. Najlepiej oczywiście wziąć nowe kredyty dopiero po tym, jak spłaciło się poprzednie, jednakże niestety nie zawsze jest to możliwe.

Niebieska świnka skarbonka

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli znalazłeś się w opisywanej przez nas sytuacji i masz kilka pożyczek równocześnie, być może dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kredyt konsolidacyjny. Jeżeli nie chcesz się martwić, kiedy upływa okres spłaty konkretnych kredytów, wtedy powinieneś udać się do banku i tam wziąć kredyt konsolidacyjny, który ma właściwie same zalety.

Kilka Twoich kredytów zostanie zamieniony w jeden kredyt – dzięki temu będziesz musiał spłacać jedynie jedną ratę zamiast paru równocześnie. Na dodatek kredyty (kredyty obrotowe dla firm) konsolidacyjne – dla zadłużonych – zwykle pozwalają na wydłużenie okresu kredytowania – tego rodzaju kredytu bank zazwyczaj udziela pod zastaw hipoteki, który jest dla niego wystarczającym zabezpieczeniem do tego, aby dać Ci jeszcze odrobinę czasu na uregulowanie swoich zobowiązań.

pieniądze na kupno domu

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, wówczas powinieneś rozważyć, czy chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Kredyt hipoteczny bez wątpliwości pozwoli Ci na łączenie pożyczek nawet na duże kwoty – jako zabezpieczenie spłaty Twoich długów występuje w takich przypadkach posiadana przez Ciebie nieruchomość. Taki kredyt zdecydowanie da Ci możliwość znaczącego przedłużenia okresu spłaty oraz o wiele bardziej korzystne warunki kredytowania.

Z drugiej jednakże strony kredyt gotówkowy jest z pewnością bezpieczniejszy, nie wymaga bowiem zabezpieczania go nieruchomością. W takim przypadku jednak nie będziesz mógł liczyć na tak korzystne warunki jak w przypadku [TAG=kredytu hipotecznego. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy między innymi od Twoich oczekiwań oraz od wysokości już zaciągniętych kredytów. Jeśli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, wtedy z pewnością powinieneś zastanowić się nad wyborem konkretnego banku. W takich przypadkach bez wątpienia odradzamy korzystanie z usług innych organizacji niż banki – to może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku.

Jeżeli nie wiesz, na usługi którego banku powinieneś się zdecydować, wówczas możesz skorzystać z jednej z porównywarek internetowych – w przystępny sposób porównują oferty wszystkich banków, dzięki czemu na pewno uda Ci się znaleźć tę najlepszą.